Pradžia
Tinkamai paruoškime paukščius parodai PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Balandininkas   

plakat a4-wl medalje 2018-foto

Artėja visos Europos naminių paukščių augintojų šventė – EE-Europaschau 2018. Jau 29-oji, šiemet vyksianti Danijos mieste Herninge. Prieš trejetą metų (kaip greitai bėga laikas) Prancūzijoje, Metz`o mieste vykusioje, mums debiutinėje parodoje, buvo pasirodyta labai sėkmingai.

Tikėkimės, kad ir šįkart dalyvausime sėkmingai, juk vėl vešime daugiau kaip pusšimtį balandžių. O tam jau turime ruoštis nedelsdami. Turiu omenyje balandžių paruošimą parodai, kas labai daug lemia susikuriant įvaizdžiui apie paukštį vertinimo metu. Apie tai ypač daug buvo kalbama teisėjų seminaruose pernai Olandijoje, Doorn`e bei šiais metais Danijoje, Oksbol`e, kur teko dalyvauti. Sveikas balandis, grakšti, taisyklinga laikysena (kokia būtina pagal standarto reikalavimus), gerai augintojo prižiūrėtas. Tai pagrindas, išeities taškas, nuo ko bus pradedamas vertinti kiekvienas eksponatas.

            Taigi: balandis turi būti nepriekaištingai švarus tiek plunksnų apdaru, tiek kojomis. Jei kojos aplipę, ypač pirštų galai su nagais, visa tai reikia nuplauti. Jokiu būdu nereikia nukrapštinėti jėga. Pasitaiko, kad neatsargus judesys kojos pirštą visai paliks be nago. Tuomet viskas, parodai paukštis nebetinka. Geriausiai paukštį kuriam laikui įstatyti į nedidelį kiekį vandens ir visi prilipę nešvarumai nukris patys. Be to, plikakojų veislių balandžiams sausas kojas labai gerai prieš parodą patepti kokiu nors tepalu. Aš tai darau naudodamas kremą „Nivea“ arba paprastą vazeliną. Tuomet kojų oda atrodo sveika, ryški, neatšerpetojusi. Nageliai turi būti apkarpyti, jei jie apaugę ilgais, susisukusiais nagais (kas būdinga vyresnio amžiaus kai kurių veislių balandžiams). Taip pat turi būti sutvarkytas ir snapas. Jo nereikalingai užaugęs nagas nukirptas, po to švelnia dildele nulygintas ir nušlifuotas. Nereikalingų spalvų plunksnos, jei jų vienetai ir jos gadina spalvinį piešinį, tinkamiausia pašalinti atsargiai iškerpant. Jokiu būdu to negalima daryti su uodegos ar sparnų plunksnomis. Plunksnų skaičiaus neatitikimas standarto reikalaujamam bus vertinamas diskvalifikacija.

            Tai tik keletas patarimų ruošiant balandžius parodai ir siekiant išvengti galimų nesusipratimų joje. Linkiu, kad ir ši paroda būtų įsimintina dalyviams įspūdžiais ir prizais.

 

                                                            Stanislovas Patkauskas
 

 

 

 

 
Kitas >

ASOCIACIJA

sportiniai balandziai

SKELBIMAI

Sportiniai balandžiai
PARDUODAMI BALANDŽIAI (06.01.2020)
Parduodu uzbekus
PARDUODAMI BALANDŽIAI (19.12.2019)
Nikolaicai ,beračiai
PARDUODAMI BALANDŽIAI (11.12.2019)
Vilniaus spalvotašoniai
PARDUODAMI BALANDŽIAI (18.11.2019)
ČEKATAI
PARDUODAMI BALANDŽIAI (18.10.2019)


 
= Ad with Photo

Reklama

 Prekes balandziams
sportiniai balandziai
musu balandziai
aleksandro stulginskio universitetas
 
Automobiliu detales, aksesuarai
nekilnojamas turtas svajoniu bustas kaune
 
 
sava giria logo

Apklausa

Kiek kartų per dieną einate pas balandžius?
 

TranslateLankytojai online

Dabar naršo 3 svečiai(-ių)