Pradžia
Sportinių balandžių sportas populiarėja Indijoje PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Balandininkas   
 Balandziu sportas Indijoje
 
Sportinių balandžių sezonas pavasarį atidaromas ir Indijoje. Ten gyvenantys balandininkai ruošia paukščius varžyboms. Daugeliui žmonių balandžiai yra gyvenimo būdas. Vasudevanas Sridharanas raportuoja iš Čenajaus.
 
Indijos pietinėje dalyje Čenajuje balandžių sezonas pasiekia aukščiausią tašką. Balandžių augintojams ypatingai svarbus metų laikas, kai tūkstančių sportinių balandžių gebėjimai tikrinami kasmet. Balandžiai lesinami geriausiai lesalais ir papildais, kad tik užimtų aukštesnes pozicijas.

Čenajuje yra beveik pusė Indijos stiprių balandininkų, t.y. apie 7000 – tai sportinių balandžių “Meka Indijoje”.

Balandžiai Indijoje kaip ir Europoje skrenda įvairias distancijas nuo 200 km iki 1400 km. Buvęs didžiausias varžybų ilgis 1850km suspenduotas, kai gyvūnų teisių grupės išreiškė susirūpinimą dėl paukščių sveikatos. Skaityti pilną straipsnį. Spausti čia>>
 

 Balandžius labiausiai pasižymėjusius varžybose stebi ir seka godžių pirkėjų akys. Patys geriausi balandžiai geidžiami kiekviename veislyne.

Per pastaruosius du dešimtmečius veisiant balandžius Indijoje, susikūrus balandininkų artimai bendruomenei įveikta daug kliūčių ir toks hobis išpopuliarėjo kaip kultūrinis fenomenas.

Neseniai daugiau negu dvidešimt balandžių klubų susivienijo, kad keistųsi žiniomis ir galėtų lenktyniauti vieni prieš kitus.

Indijoje balandžių sportas pirmą kartą pasirodė 1940 m. Kolkatoje ir 1970 m. Bengalūre. O Čenajuje susidomėjimo sulaukė nuo 1980 m.

Indijos sportinių balandžių asociacija ("Indian Racing Pigeon Association" (IRPA)) yra oficiali, pagrindinė organizacija padedanti organizuoti varžybas ir atpažįstama internacionaliai. Šalyje yra keletas mažesnių klubų, kurie organizuoja lenktynes savarankiškai.

Indijos sportinių balandžių asociacijos prezidentas Ivanas Filipas pranešė, kad per pastarajį dešimtmetį susidomėjimas balandžių sportu auga. Sportinių balandžių augintojų skaičius per metus padidėja 10-20 procentų.

“Mes turime savo sportinių balandžių Olimpiadą, kuri vyksta kas dvejus metus.”- sakė jis.

“Artimiausia Olimpiada yra planuojama Lenkijoje kitais metais. Mes taip pat turėsime dviejų dienų pasaulinį kongresą, kuriame sportinių balandžių augintojai diskutuosime, dalinsimės naujausiomis žiniomis apie šį sportą visose šalyse. Konferencijos metu aptarsime balandžių sporto kryptį ir ateitį sekantiems dviems metams.” – sakė Filipas.

 Ivan Philips

 

Indijos sportinių balandžių asociacijos prezidentas Ivanas Filipas su dukra Yuvika.

Ivanas Filipas yra belgų puslapio PIPA agentas Indijoje.Per šį laiką sportinių balandžių augintojai patobulino savo metodus, kad paukščių mityba būtų maistinga, išbandė geresnes balandžių veisimo schemas ir treniravimo technologijas.

Hobis prasidėjo kaip darbo klasės pomėgis, tačiau palaipsniui pavyko įveikti socialinę hierarchiją Indijoje. Dabar Indijoje sportinius balandžius augina ir daktarai, ir teisininkai, ir verslininkai, ir inžinieriai, ir įstatymų leidėjai.

“Čenajuje buvo laikas, kai balandžių lenktynės buvo daugiausiai siejamos su vairuotojų ir darbo klasės žmonėmis”- sakė Filipas.

Daugelis balandininkų yra vyrai, kurie į pomėgį įtraukia šeimas, dalijasi savo aistra su artimaisiais. Taip pat daugelis entuziastų į sportą buvo įtraukti iš ankstesnių kartų.

Užsidirbti pinigų iš balandžių sporto yra labai mažai galimybių, tai daugiau hobis ir darbas dėl meilės. Netgi varžybos iš pinigų yra vertos maždaug 5000 Indijos rupijų, kas reikštų 62 eurus. Už tokią  sumą per mėnesį vargu ar pavyks išlaikyti 100 balandžių.

Nenuostabu, kad tokie pinigai neskatina azartinių lošimų ar blogų žaidimų, tokių kaip balandžių augimo stimuliatorių ar didesnių piknaudžiavimo atvejų dalyvaujant varžybose.

Vienas iš didesnių iššūkių su kuriais susiduria balandžių lenktynių sporto mėgėjai yra vyriausybės nenoras įforminti šį sportą, kad jis turėtų palaikymą ir paramą.

 

Balandininkui informaciją paruošė: Goncas001

 

Organizuojamos kelionės į Varšuvos balandžių turgų. Daugiau informacijos spausti čia>>

 

 

Add comment


Security code
Refresh

< Ankstesnis   Kitas >

ASOCIACIJA

sportiniai balandziai

SKELBIMAI

Uzbekai
PARDUODAMI BALANDŽIAI (30.04.2020)
Dvikuodžiai uzbekai
PARDUODAMI BALANDŽIAI (04.04.2020)
Kurskai
PARDUODAMI BALANDŽIAI (16.03.2020)
Venskai
PARDUODAMI BALANDŽIAI (03.03.2020)
Parduodami balandžiai
PARDUODAMI BALANDŽIAI (13.02.2020)


 
= Ad with Photo

Reklama

 Prekes balandziams
sportiniai balandziai
musu balandziai
aleksandro stulginskio universitetas
 
Automobiliu detales, aksesuarai
nekilnojamas turtas svajoniu bustas kaune
 
 
sava giria logo

Apklausa

Kiek kartų per dieną einate pas balandžius?
 

TranslateLankytojai online

Dabar naršo 4 svečiai(-ių)