Pradžia arrow NUOTRAUKOS arrow Balandžių parodos Lietuvoje arrow Jubiliejinė Klaipėdos aukštaskraidžių paroda Palangoje 2017
Jubiliejinė Klaipėdos aukštaskraidžių paroda Palangoje 2017 PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Balandininkas   
 Balandziu paroda 2017
Šeštadienį 2017.11.18 Palangos universaliame sporto komplekse vyko 10-oji Klaipėdos aukštaskraidžių ir 1-oji Aukštaičių burbulių balandžių bei dekoratyvinių paukščių (vištų, kanarėlių ir papūgų) paroda-mugė. Atvykusieji į parodą turėjo galimybę pasigrožėti įspūdingais dekoratyviniais paukščiais, o išradingi balandininkai užsukusiems padovanojo ir atrakcijų. Ir vaikų piešinių paroda Balandžiais ir kitais dekoratyviniais paukščiais kurorte buvo galima pasigrožėti pusdienį. Vidurdienį paleidus balandžius, paroda atidaryta ir atvira buvo iki pat vakaro. Skaityti daugiau ir žiūrėti nuotraukų>>
 
Be įvairių paukščių, dėmesį traukė ir 1-oji tarptautinė vaikų kūrybinių darbų paroda „Skriskit, balti balandžiai“, šiai parodai darbus pateikė Ventspilio, Liepojos, Palangos ir Kretingos mokiniai, prisijungė ir Klaipėdos E. Balsio menų mokyklos mokiniai.

Lietuvos dekoratyvinių balandžių asociacijos prezidentas Ramūnas Naruševičius džiaugėsi, jog esama itin entuziastingų paukščių augintojų, tokių kaip Palangos balandininkų klubo pirmininkas Reinoldas Liaudanskas. Jam jis negailėjo gerų žodžių dėl nuoseklaus darbo plėtojant veiklą, atstovaujant balandininkams ne viename renginyje. Toks susibūrimas mums, paukščių augintojams, yra didžiulė šventė. Reikšmingos pergalės Asociacijos prezidentas R. Naruševičius akcentavo, jog tradicija susiburti specializuotoje Klaipėdos aukštaskraidžių balandžių parodoje gyvuoja jau seniai – nuo 2004 metų. „Kasmet tokios parodos ir vyksta. Tuomet susiburia tos veislės didžiausi fanatai.
 
 
Mes tuo gyvename, tai yra mūsų pomėgis, turime galimybę pasižvalgyti, kas ką augina, aptarti planus, perspektyvas“, – sakė R. Liaudanskas. Reinoldo dėka, kad paroda būtų dar informatyvesnė, pakviečiam dalyvauti ir kitokių balandžių augintojus. Vienais metais buvo pristatyti figūriniai balandžiai, šie metai išskirtiniai tuo, jog parodoje galima išvysti Aukštaičių burbulių balandžių Europos lygmeniu. Pats Reinoldas dalyvavo Prancūzijoje Meco mieste vykusioje parodoje, 30 Europos šalių dalyvauja šioje parodoje, vyksta kas ketverius metus, tad štai ir mūsų atstovas 2015 metais atstovavo Lietuvai ir buvo parvežti į Lietuvą keturi Europos čempionai. Įsivaizduokit, jeigu būtų iš kokio vykusio čempionato keturios visus nugalėjusios sportinės komandos sugrįžusios, koks būtų kilęs ažiotažas. O mes nesame nei irkluotojai, nei rankininkai, tad apie tai nebuvo viešai daug kalbėta. Tačiau mums tai buvo tokia didžiulė šventė, mes aplenkėme kaimynus, pavyzdžiui, lenkus, kurie nei vieno neatsivežė Europos čempiono“, – pasakojo E. Naruševičius.

Pašnekovai pripažino, kad užauginti balandžius čempionus nėra taip paprasta, reikia pakankamai daug pastangų tam. Paminėta ir tai, jog Klaipėdos aukštaskraidžius balandžius norėjo pasisavinti vokiečiai, pavadinti juos Memelio aukštaskraidžiais. Apdovanoti geriausieji „Džiaugiamės galėdami pristatyti balandžius čempionus ir juos auginančius balandininkus. Ir vien tai, kad esama tokių entuziastų, mes galime per tokius renginius supažindinti visus norinčius su mūsų pomėgiu, parodyti, kokių balandžių esama, kuo jie ypatingi“, – pripažino asociacijos prezidentas R. Naruševičius.

Balandininkai parodos metu atvykusiems suteikė galimybę ne tik pasigrožėti savo augintiniais, bet juos ir paliesti, o balandininkas Gediminas Rapolis pademonstravo, jog balandžiai gali ir apkabinti, tai ypač patiko vaikams.

Galiausiai besibaigiant parodos laikui apdovanoti geriausieji. 1-osios vietos diplomas už gražiausią balandį įteiktas Valerijonui Bernotui, 2-oji vieta atiteko Gediminui Rapoliui, Rimantui Benetai už gražiausią balandį skirta 3-oji vieta. Genutė Šunukienė apdovanota 1-osios vietos diplomu už gražiausią vištą, Daiva Palubinskienė – 2-osios vietos diplomu. Audriaus Ožiūno Aukštaičių burbulis tapo 1-osios Aukštaičių burbulių balandžių parodos čempionu, čempiono vardu buvo pavadintas ir Evaldo Okuličiaus baltas Klaipėdos aukštaskraidis balandis. Čempionu tapo ir margas Tomo Stanio Klaipėdos aukštaskraidis balandis, Sigito Tautkaus vienspalvis Klaipėdos aukštaskraidis ir Aleksandro Baniulio pilkšvas Klaipėdos aukštaskraidis balandis.

Straipsnis Palangos miesto laikraštis „PALANGOS TILTAS“

 
Kitas >