Pradžia
OLIVERIO JUODAIČIO LAIŠKAS PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Balandininkas   
Sveiki, esu Arnas. Olivero Juodaičio anūkas, visos šeimos vardu noriu padėkot už išreikštą užuojautą.
Kaip visi žinome jog mano senelis buvo ne tik puikus paukščių mylėtojas tačiau mintis puikiai dėstė rašydamas, radau jo minčių sąsiuvinį. Jis manęs kartą prašė - "Arnai šią rašlevą reiks parodyti kitiems" Tai ir darau, dalinuosi su jumis mano amžinajį atilsį senelio Oliverio mintimis, istorija. Tikiuos nepagailėsit laiko ir perskaitysit, ačiū dar kartą!

Gerb. BALANDININKAI,
Pradėsiu nuo jumoro:
-Daktare, mano akimis kažkas negerai:
Nuvažiuoju į balandininkų turgų, akys raibsta nuo gausos:
Pažiūriu iš arčiau - nematau norimo paukščio.
Žvilkteliu į dėžę, ogi atvežtiniai - Nepažįstami balandžiai.
Klausiu, ar turit Lietuviškos veislės? Jie man ir sako - Ar tu iš medžio iškritęs?

Sunkus ir tragiškas Lietuviškų balandžių veislių likimas dabar vadinamas - jumoru.
Vadinasi išvežam kitur, o ką parsivežam ir patys nesuvokiam.
Gana jumoro - reikia susiimti, dar pasodins už tėvynės kritikuojama politinę veiklą. Nes politikavimas, ir meilė balandžiams mano šeimos šaknyse. Pradžią Balandininkystei suteikė mano tėvo brolis - kunigas J.Juodaitis buvęs politinis kalinys-tremtinys. 1950m prie Stalino kartu su mano tėvu už Lietuvos miškinių gydymą ir palaimos suteikimą ištremti į Gdansko lagerį "Miško kirtimas".
25 metų kalėjimo ir 10 metų tremties. Todėl ir aš būdamas šeimos narys - Suvalkietis, neturėjau Lietuvoje pastovios vietos

1956m. Dėdė grįžo, tačiau tremtis liko, tėvas grįžo į Suvalkiją, į mažą miestelį Šakių rajone - Gelgaudiškį. Nes ten apsistojome.
Dėdė kunigavo Kražiuose ir laikė 6 poras baltų vokiškų žuvedrėlių ir besarabų porelę.

Aišku jie nebuvo tokiekokius matome Šiandien. Paukščiai pakliuvo pas dėdę iš Telšių, Vokiečių okupacijos metais buvo toks Vokietis karininkas Oto Šulcas, kuris iš Vokietijos atsivežė ir laikė vokiškas baltas žuvedrėles. Tėvo motinos brolis buvo anų metų žinomas žmogus politikas-diplomatas, Vasario 16'osios akto signataras, buvęs seimo pirmininkas 1'asis Telšių vyskupas Justinas Staugaitis. Dėdei patiko tie vokiški balti balandžiai ir jis juos gavo, tai buvo "anezai" Šiaulių balandininkų terminologija.

1943m. Vyskupas mirė. Prieš mirdamas jis ištarė šiuos žodžius: "Viešpate, neapleisk Lietuvos ir mano baltų balandžių" Po vyskupo mirties balandžius globoti paėmė mano dėdė Justinas Juozas. Pasitaręs su tėvu 1956m, atvežė man. 5 poras "anezų" ir porą besarabų, taip ir pradėjau savo balandininkystės karjerą. Vadinasi šeima, artimi žmonės, turi savo magnetinį lauką kuris tave įtraukia.
Justinas Juodaitis (dėdė) mane mokė, kad ką bedarytum gyvenime, žmoguje privalo būti nuovoka ir supratimas. Tai reiškia žmogus privalo turėti savo viziją ir misiją. Tai iškelti tikslai ir jų vykdymas.
1)Iškelti tikslą balandininkystėje
Tai: Ko nori? ir Ko sieki?
2)Kaip tuos tikslus tu įgyvendinsi?
3)Galutinis rezultatas, tavo darbo vaisiai.
a)Tačiau žmogus būtinai privalo Tikėti tai ko sieka? Šie tikslai ne taip greitai pasiekiami, nes gamtos kūrinys ne taip greitai kinta.
b)Rezultatų siekimas reikalauja žinių arba nuovokos ir supratimo, o tai reiškia kad visuomet žmogus neprivalo prarasti vilties. Praradus savo Viltį arba kantrybę nepasiekiami ir rezultatai.
c)Tavo darbo galutinis rezultatas: Tai kai darbas atliekamas su meile ir užsivedimu. Tik tokiu keliu galima pasiekti teigiamus rezultatus.

Vadinasi pagrindinės anų dienų žmogaus vertybės: Tikėjimas-Viltis-Meilė. Jos aktualios ir šiuo laikotarpiu. 1982m perskaičiau įdomų straipsnį gamtos žurnale "Veislės balandininkystėje" M.Čepuliavičius rašo: Lietuvoje buvo 5 veislė, nes grupės iš 60 rūšių balandžių. Rūšį sudaro 70 vienodos veislės balandžių.

1 GRUPĖ
Senieji Lietuvos balandžiai, kurie juos laikos tai supranta, ir žino, ką aš turiu mintyse.
2GRUPĖ
Trumpasnapiai vartikliai
3GRUPĖ
Lietuvos nuleistasparniai kurie krato galvas
4 GRUPĖ
Rafinių balandžių veislė
5 GRUPĖ
Aukštaskraidžių-Dabartiniu metu pasipildė dar dviejomis veislinėmis grupėmis
6 GRUPĖ
Bijų giminės veislė
7 GRUPĖ

Atvežtiniai - naujų veislinių grupių įvežimas mano požiūriu laikomas žalingu įpročiu, nes nukenčia vietinės veislės.
Pvz taip nutiko su Kauno drugelių rūšimi - įvežus Vengrų drugelius, o įvežame kartais be jokio reikalo, tiesiog trumpalaikiam pasipuikavimui. Neturint supratimo ir balandžių standarto įvežamas: Brokas, jis naikina vienėtines veisles. Kad taip nebūtų - reikėtų dirbti ne pavieniui, o laikytis bendrai. Nesielgti taip, kad pasirodžius naujai veislei, jos požymius bandyti pritaikyti vienėtinėms veislėms. Todėl kalbėsiu eilėmis.
 
Nuovoka ir supratimas pas balandininkus - skirtingas.
Bet paukščiams jis ydingas ir labai, labai žalingas.
Pabaigai norėčiau pasakyti šiuos žodžius:
Sunkus ir tragiškas Lietuviškų balandžių veislės likimas dabar vadinamas politiniu jumoru. Jums visiems yra nusibodęs žodis politika. Valdyti norime visi, bet vadovauti nelabai pavyksta, pažiūrėkim į mūsų verslą - Aš pavadinsiu tai ne verslu, o pinigų darymo erdve. Šis išgirtasis verslas kaupia kapitalą, įgyja pinigų ir dingsta. Jokios pagalbos žmonėms....

OLIVERAS JUODAITIS
 
< Ankstesnis   Kitas >

ASOCIACIJA

sportiniai balandziai

SKELBIMAI

Žirniai
PREKĖS BALANDŽIAMS (15.07.2019)
Balti goncai
PARDUODAMI BALANDŽIAI (15.07.2019)
IŠPARDUODAMI BALANDŽIAI
PARDUODAMI BALANDŽIAI (06.07.2019)
Perku
PARDUODAMI BALANDŽIAI (30.05.2019)
perku
PERKAMI BALANDŽIAI (14.05.2019)


 
= Ad with Photo

Reklama

 Prekes balandziams
sportiniai balandziai
musu balandziai
aleksandro stulginskio universitetas
 
Automobiliu detales, aksesuarai
nekilnojamas turtas svajoniu bustas kaune
 
 
sava giria logo

Apklausa

Kiek kartų per dieną einate pas balandžius?
 

TranslateLankytojai online

Dabar naršo 3 svečiai(-ių)