Pradžia
Europos balandžių ir naminių paukščių teisėjų simpoziumas Šveicarijoje PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Balandininkas   
 simpoziumas
2016 m. rugsėjo 16-18 dienomis Šveicarijoje, Sursee vietovėje vyko tris dienas trukęs EE (Entente Europeenne) organizacijai priklausančių šalių balandžių ir naminių paukščių teisėjų susitikimas – seminaras. Lietuvos balandininkų bendruomenę jame atstovavo Stasys Patkauskas. Į renginį atvyko beveik visų organizacijai priklausančių valstybių vedantys, iškiliausi teisėjai. Tokiame grandioziniame forume dalyvauti teko pirmą kartą, tačiau ne vien dėl to jis įspūdį paliko milžinišką. Gerai ir sklandžiai organizuotas, iki detalių apgalvota darbotvarkė sudarė sąlygas kokybiškam ir vaisingam darbui. Požiūris į teisėjo darbą, jo kompetenciją, reikšmę parodų metu ir indėlį į balandininkystės vystymąsi – tai pagrindiniai moto, vyravę viso renginio metu.

Pagrindiniai mokymų tikslai buvo ganėtinai pragmatiški: tai terminų suvienodinimas balandžių vertinimo metu, teisingas, profesionalus ir nedviprasmiškas spalvų įvardinimas, balandžio stovėsenos, kondicijos, bendros išvaizdos sureikšminimas. Buvo akcentuota ir primygtinai siūloma nacionalinėse parodose vertinant balandžius pirmiausia dėmesį kreipti į paukščio stovėseną, kiek ji taisyklinga, kiek neatitinka standarto aprašyme nurodytos. Tarptautinėse parodose šis faktorius bus dar labiau sureikšminamas, nes ten suvežami ir taip patys geriausi paukščiai.

Šilta ir draugiška aplinka, galimybė užmegzti ryšius su kitų kraštų teisėjais, griovė kalbinius barjerus, kūrė planus ateičiai.

Stasys Patkauskas

 

 
< Ankstesnis   Kitas >

ASOCIACIJA

sportiniai balandziai

SKELBIMAI

Žirniai
PREKĖS BALANDŽIAMS (15.07.2019)
Balti goncai
PARDUODAMI BALANDŽIAI (15.07.2019)
IŠPARDUODAMI BALANDŽIAI
PARDUODAMI BALANDŽIAI (06.07.2019)
Perku
PARDUODAMI BALANDŽIAI (30.05.2019)
perku
PERKAMI BALANDŽIAI (14.05.2019)


 
= Ad with Photo

Reklama

 Prekes balandziams
sportiniai balandziai
musu balandziai
aleksandro stulginskio universitetas
 
Automobiliu detales, aksesuarai
nekilnojamas turtas svajoniu bustas kaune
 
 
sava giria logo

Apklausa

Kiek kartų per dieną einate pas balandžius?
 

TranslateLankytojai online

Dabar naršo 5 svečiai(-ių)