Pradžia arrow STRAIPSNIAI arrow Naujienos apie balandžius Lietuvoje arrow Balandžių augintojų apklausa dėl parodų
Balandžių augintojų apklausa dėl parodų PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Balandininkas   

Dėkojame visiems, kurie nepatingėjote ir atsakėte į anketos klausimus. Atsakė 92 balandininkai. Tai padės visiems susidaryti šiokį tokį vaizdą.

 

Puslapio www.Balandininkas.lt ir dekoratyvinių balandžių asociacijos lėšomis atliktos apklausos rezultatai.

 

Tiesa, prieš anketos rezultatus keletas faktų.

Visos balandžių parodos Kaune buvo nuostolingos.

Parodos organizavimas - ilgas, sudėtingas darbas, reikalaujantis daug pastangų ir pinigų.

Trūksta žmonių, kurie padėtų organizuoti parodą, atliktų konkrečias užduotis.

 

Jeigu turite minčių, idėjų dėl balandžių parodos ar tiesiog galite kaip nors padėti, prisidėti. Rašykite Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo automatinių reklaminių žinučių, jums reikia veikiančio Javascript, kad galėtumėte pamatyti adresą arba tel. Ramas 8-659-70167

Beveik visi (97,5%) dalyvavę apklausoje balandininkai pritarė, jog balandžių parodos Lietuvoje reikalingos.

Pagal apklausos rezultatus balandininkai labai noriai lankosi balandžių parodose (98,7%). O daugiau negu pusė (55,7%) aplanko Lietuvos ir užsienyje vykstančias parodas. Daugiau negu trečdalis apklaustųjų (43 %) lankosi tik Lietuvos balandžių parodose.

Vis tik daugiau negu pusė (61,3%) balandininkų yra parodos lankytojai. Tačiau vos trečdalis (34,4%) yra parodos dalyviai.  

Nors balandininkai yra dažniausiai parodos lankytojai, tačiau jie nusiteikę optimistiškai dėl balandžių eksponavimo parodoje. Apkritai, dauguma (86,1%) yra dalyvavę arba norėtų sudalyvauti ateityje balandžių parodose. Skeptiškai nusiteikusių , kurie nenori pristatyti savo balandžių į parodas yra tik 13,9%.

 

Dėl kokių sunkumų nedalyvaujate balandžių parodose su savo auginamais balandžiais? Įvertinkite veiksnius naudojant skalę nuo 1 iki 5, kur 1 yra visai nesvarbu, o 5 - labai svarbu.

 

 

Labiausiai balandininkus baugina, kad eksponuojami balandžiai parodoje susirgs – 3.15 balo iš 5 galimų ir kad, apskritai, savo balandinėse neturi kokybiškų balandžių – 3,10 balo. Balandininkai nedalyvauja balandžių parodose ir jų nuomone, dėl neteisingo teisėjų skiriamo įvertinimo balandžiams – 2,55 balo. Kiek mažiau bijo, kad balandžiai bus pavogti – 2,18 balo ar per daug kainuos ir užims laiko – 2,21 balo.

 

Dėl kokių dar nepaminėtų sunkumų nedalyvaujate balandžių parodose? AUTENTIŠKI PASISAKYMAI

1. 1.  Mažai informacijos apie pasiruošimą.
2.   Dar neturiu ka demonstruoti ir laiko trūkumas.
3.   nekompetetingas teisejas ivertinimas balandziu,trumpasnapiu(lenku,miciurino zuvedreles) teisejas S.Patkauskas.
4.   prastas organizavimas,neobjektyvus vertinimas pagal balandininko pavardes zinomuma.
5.   neteko dalyvaut nes tokios veisles balandziu parodoj kiek buvau nemaciau
6.   kolkas, siuo metu gyvenu ne lt
7.   ligu
8.   Balandziu nuvezimas ir parvezimas uzima daug laiko
9.   Pas mus telsiuosia yra daug balandininku visi giriasi turintys gražiu balandziu bet niekas neorganizuoja parodos kad ir tuosia telsiuosia argi nebutu smagu
10.   labai mazai info
11.  Aukštaskrydžių bal. paroduose būtinai turetu būti įvertintas ir jų skraidymo laikas.
12.  Manau kad ateityje turesiu daugiau kokybisku balandziu,todel susilaikau,o dalyvauti tai ateities planuose.
13.  Mažai informacijos kaip paruošti balandi, kokius žiedus naudoti.
14.  Nenoriu
 

 

Kas labiausiai Jums svarbu balandžių parodose? 1 yra visai nesvarbu, o 5 - labai Jums svarbu.

Balandininkams itin svarbu, jog pirmiausiai būtų parodos narveliuose kuo daugiau balandžių, kurių kokybė atitiktų veislės standartus 4.44 balo iš 5. Vadinasi, parodos lankytojai nori išvysti kokybiškus balandžius. Šiek tiek mažesnė svarba 4.03 balo teisėjų skirtas įvertinimas. Dėmesys ir parodos dalyvių skaičiui 3.97 balo.

Įdomiausia, kad balandininkai teikia pirmenybę balandžių kokybei, o ne kiekybei. Tai yra pagal šiuos kriterijus išstatytam balandžių skaičiui skirta vos 3.21 balo.

 

Didžioji dauguma (74,6%) galėtų parodoje eksponuoti nuo 1 iki 10 balandžių. Balandininkų, kurie eksponuotų didesnį balandžių skaičių nuo 11 iki 20 balandžių nesiektų nei dešimtadalio (7.6%).

Balandžius daugiausiai augina vyresnio amžiaus žmonės. Pusė iš jų (58.2%) yra nuo 41 iki 55 metų. Penktadalis sulaukę 56 ir daugiau metų (20.3%).


 

Jūsų PASTABOS, PASIŪLYMAI, PAGEIDAVIMAI. AUTENTIŠKI PASISAKYMAI:

 

 

1.     Organizuojant parodą parinkti temą atsižvelgiant į balandžių veislių grupes pvz.aukštaskraidžių,trumpasnapių,figūrinių,pūstagūžių,retų veislių ir t.t.

2.     pradžiai gal reikėtų internetu suorganizuoti kažką panašaus į konkursus, parodas, namų vaizdelius ar pan. susirinktų daugiau žiūrovų, norinčių dalyvauti. Dabar parodose daugmaž galima nuspėti kieno balandžiai nugalės. Lietuvoj nėra tiek balandininkų, kad pastoviai nustebintų kažkuo naujo. Pažiūrėjus sekmadieniais į turgų nepanašu, kad balandinėse kokybė gerėtų.

3.     Ačiu už anketa.

4.   kad butu rengemos parodos ir kituose miestuose

5.   Labai svarbu, kad parodų metu prie kiekvieno eksponuojamo balandžio būtų parašyta tikslus veislės pavadinimas.

6.   Paroda ir pardavimai

7.   noretusi kad teisejai vertintu ta veisle papildomai su zmogum kuris daug metu laikes ir puoselejes butent sia veisle !

8.   Dalyvių išgėrinėjimai parodos metu ir necenzūrinė kalba(keksmažodžiai) Patys vertintojai neturi vertinti savo augintinių.Ir esant viešam lankytojų vertinimui,reikant gražiausią balandį, nežinant standartų, neturėtų patys pildyti vertinimo kortelių.

9.   Pirmiausia turi buti pakeistas poziuris i kokybiska balandininkyte, suformuota parodu organizavimo struktura, isspresta finansavimo problemos, balandziu draudimas parodu metu, itariamu balandziu vagystemis asmenu netoliaravimas ir tt.

10.       darykite tas parodas.

11.       Kviesti kompetetingus teisejus atskiru balandziu rusiu o ne ollraunderius,kurie visu rusiu negali teisingai ivertinti o ir niekada nera laika tu rusiu balandziu kurios teisejauja

12.       lietuvoje balandininkai labai nesaziningi,pavydus ir melagiai.

13.       Labai saunu jei butu paroda su turgumi ar muge tame paciame pastate .Organizuoti keliones i prodas Lenkijoje autobusu didesniai grupiai balandininku ,keliones metu galimas seminaras ir t.t.

14.       kad parodos vyktu bent jau kas 2 metus, nes jau 3metai nevyksta paroda.ir kad visi prisidetu kaip tik kas gali bukim draugiski !!!!!!!!!!!!!!!!!

15.       gal reikes pradeti isstatineti balandzius parodose

16.       Jeigu dabartinis pakilimas neatslūgs ir toliau bus domimasi kitų miestų balandininkais, tikiuosi kad balandininkyste Lietuvoje nežus. Sėkmės visiems organizatoriams ir vadovams.

17.       noreciau kad parodos butu tankiau

18.       sveiki! pirma,tai l.didelis dekui uz stipru zinksny i europa.ir lt veisliu pripazinima eu mastu....musu lt nediduke.balandininku kontingento vidurkis ,amziaus atzvilgiu,senokas.jaunimas labiau draugauja su ismaniaja tech.kompiuteriu.tai manau kad teisinga info.skleisti per virtualia erdve.ydedant daugiau vaizdines medziagos video.....seip visa ka darot yra sveikintina,nes dauguma balandininku tik kalba ........

19.       truksta vieningumo tarp paciubalandininku

20.       Kuo daugiau renginiu

21.       Daugiau parodu.

22.       Gerbiu balandininkus kurie turi kantrybes ir sugeba organizuoti parodas

23.       visu miestu balandininkai vienykites.as uz parodas ir muges.stiprybes organizatoriams.

24.       Balandžių paroda Lietuvoje turi būti viena,manau kas kelintus metus keisti parodų vietas,rasti teisėjus iš pačių Lietuvos balandininkų.

25.       galetu buti daugiau parodu..

26.       Kuo dazniau organizuoti parodas tuo bus daugiau zmoniu kurie domesis pauksciais ir gal taps patys balandininkais

27.       Balandžiu parodos visada laukiu,kadangi esu Kaunietis tai paroda Kaune man aktualiausia

28.       Manau, kad būtinai reikėtų organizuoti vieną parodą visos Lietuvos mastu, o atskiruose miestuose galima būtų organizuoti specializuotas parodas skirtas atsiroms Lietuviškoms veislėms. Pavyzdžiui Palanga - Klaipėda organizuoja Klaipėdos aukštaskraidžių ir Lietuvos figūrinų , Siauliai - Šiaulių baltasparnių ir Aukštaičių burbulių , Marijampolė - Sūduvos baltagalvių ir Dainavos spalvotagalvių ir t.t.........Žinoma specializuotų parodų metu reikėtų organizuoti seminarus - diskusijas, dėl veislės standarto jo supratimo ir tolesnės veislės vystymo ir tobulinimo perspektyvos. Manau, kad Lietuviškas veisles bus sunku išlaikyti gerame lygyje, jeigu kiekvienas užsidarys savo balandinėje ir apsiribos vietinio turgaus standartais. Sėkmės ir Ačiū už nuveiktus darbus Pagarbiai, Jurgis V.

29.       reikia veikti o ne diskutuoti ir svarstyti.

30.       Prancūzijoje lietuviai dalyvavo parodoje,keturi buvo ivertinti l.gerai,tačiau taip ir nesugebejote parodyti nuotraukas kaip jie atrodo,kad galetume lygiuotis i juos !

31.       laikau tik lietuviskas veisles bet sunku surinkti ir veisti kokibiskus balandzius nes nelabai jos vertina lietuviai o reiktu gerbt ir tobulint savas veisles tai turetu buti pasididzevimas kiekvieno lietuvos balandininko

32.       Parodos išlaidas turėtų būti dengiamos iš: - asjcijacijos ir klubų turimų pajamų; - parodos dalyvių; - rengti parodas dideliose žmonių susiburimo vietose, tai prekybos centrai, turimas vykęs pavizdys PC "Mega", Kaunas, PC "Akropolis", Klaipėda, kavinėse ar restoranuose vasaros laike lauke- eilę metų Palangoje, restoranas DE KUBA; - ieškoti sponsorių, pritraukti lėšas iš savivaldybių.

33.       Paroda "Megos " lygio.

34.       Aš siūlau kad padaryti jaunų - pradedančiųjų balandininkų parodas visų veislių . Kad būtų per parodas tu balandžių standartai išaiškinami . Kad daugiau parodų būtų organizuojama .

35.       manau kad atsinesant ar issiperkant daugiau kaip du narvelius vienam zmogui galima but pritaikyti mokescio nuolaidas.

36.       Daugiau informacijos apie Lietuviškas balandžių veisles jų standartus, veisimą, auginimą paruošimą parodai. Galbūt reikėtu pradėti rengti seminarus padėsiančius kokybiškesnius paukščius užauginti.

37.       Bukit aktyvesni,nes be Jūsų balandžių nebus parodos!!!!!!

38.       Dažniau rengti parodas

 

TYRIMO IŠVADOS IR PASIŪLYMAI

 

Balandininkai pritaria parodų organizavimui, nes labai noriai lankosi balandžių parodose (98,7%).

 

Vis tik balandininkai mieliau lankosi (61,3%) negu balandžius eksponuoja (34,4%).

 

Dauguma balandininkų (86,1%) yra dalyvavę arba norėtų sudalyvauti ateityje balandžių parodose.

 

Norint pritraukti daugiau parodos dalyvių organizatoriams reikia:    

 

Sumažinti balandininkų baimę, kad jų eksponuojami balandžiai susirgs arba bus pavogti. Parengti informaciją kaip balandžiai prižiūrimi, kaip lesinami, kokių saugumo priemonių imamasi parodoje, kokios garantijos ir t.t.

Užtikrinti balandžių teisėjų objektyvų vertinimą.
Galima paskelbti apie savanorių, kurie galėtų stebėti balandžių įvertinimą parodos metu. Tačiau savanoriai negali būti parodos dalyviai ar susiję su parodos organizavimu. Galimybė suorganizuoti seminarą po įvertinimo daugiau sužinoti, gauti komentarų iš balandžių teisėjų.
 
Šiuo metu balandininkai mieliau lankosi balandžių parodose negu išdrįsta savo balandžius pristatyti.
 

Balandininkai sutiktų matyti mažiau, bet kokybiškų balandžių.

 
Puslapio www.Balandininkas.lt ir dekoratyvinių balandžių asociacijos lėšomis atliktos apklausos rezultatai.

 

 


 

 
< Ankstesnis   Kitas >