Liepojos baltauodegis PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Balandininkas   
liepojos baltauodegis balandis
Kilmė

    Veislė kilusi Rytprūsių vartiklių balandžių veislės pagrindu Latvijos vakarinėje dalyje. XIX a. pabaigoje Liepojoje ir jos apylinkėse gerai žinoma. Galutinai šiandieniniai veislės požymiai suformuoti XX a. pirmoje pusėje.
Bendra išvaizda

     Vidutinio dydžio, apie 34-36 cm ilgio, kresno kūno sudėjimo balandžiai su apvalaina, graikiško riešuto formos galva, vidutinio ilgio snapu, vešliu, plačiu kuodu ir plunksnomis apaugusiomis kojomis. Labai energingi, gyvo charakterio, skraido neaukštai pulkeliais sukdami ratus ir 2-3 kartus versdamiesi atgal per nugarą neprarasdami aukščio.

Etalonas – veisliniai požymiai

Galva:    Ovaliai apvali, pilna, išgaubta aukštoka kakta, viršugalvis nežymiai nuolaidėja nugaros kryptimi. Pakaušį puošia kriauklės formos vešlus kuodas, abiejose galvos pusėse besibaigiantis verpetukais. Šios veislės paukščių pasitaiko ir be kuodų, tačiau prioritetas teikiamas kuoduotiesiems.

Akys:    Šviesios -  perlinės; akių apvadai siauri, lygūs ir švelnūs; šviesūs – kūno spalvos.

Snapas:    Vidutinio ilgio ir storio, nežymiai lenktas žemyn, sandarus, su kakta sudaro buką kampą, šviesios kūno spalvos, tik mėlynos ir juodos spalvos paukščiams leistina „muselė“ snapo gale.
 
Šnervės: švelnios ir lygios, neryškiai apsipudravę.

Kaklas:    Stiprus, kresnas, lengvai išlenktas, proporcingas visam kūnui.

Krūtinė:    Sąlyginai plati, gerai užapvalinta, nežymiai atstatyta į priekį.

Pečiai:    Normaliai platūs, lengvai nuolaidėjantys.

Sparnai:    Vidutinio ilgio, tvirtai prispausti prie kūno, laikomi suglausti ant uodegos.

Uodega:    Vidutinio ilgio, sandari, iš dvylikos plačių plunksnų.

Kojos:    Trumpos, apaugusios tankiomis, vidutinio ilgio plunksnomis, gerai išsivysčiusios „pentininės“ plunksnos. Nageliai šviesūs.

Apsiplunksnavimas:   Neilgas, gerai išsivystęs, tankus, prigludęs.

Pagrindinės spalvos:
     Geltona, raudona, mėlyna, juoda.

Spalvotumas ir piešinys:  
     Šios veislės balandžiai yra ištisai spalvoti, išskyrus uodegą. Visos uodegos ir antuodegio plunksnos yra baltos. Visos spalvos turi būti intensyvios, sodrios, kaklo ir krūtinės srityje - su žvilgesiu.

Stambūs  trūkumai:

     Masyvi figūra; aukšta stovėsena; netaisyklingos formos (pernelyg ilga, per daug plati, ištęsta ir nuolaidėjančia snapo kryptimi kakta) galva; per ilgas, netaisyklingos formos, netinkamos spalvos ar nesandarus snapas; žemas, siauras ar kreivas kuodas; labai trumpos kojų plunksnos; nuleisti sparnai; netaisyklingos formos piešinys; neintensyvi spalva.

Pastabos vertinimui:

     Galva – snapas – akys – piešinys – spalva – kojų apsiplinksnavimas – kūno forma – bendra išvaizda.

Žiedas     - 10 mm
Grupė        - skrajūnai


Etalono aprašymas – 2015 m.

 
< Ankstesnis   Kitas >