Dainavos spalvotagalvis PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Balandininkas   

 

spalvotagalvis

Dainavos  spalvotagalvis

Kilmė

     Dainavos  spalvotagalviai kilę Užnemunėje, kur ir dabar gausiausiai paplitę. Veislės kilmės šaknys siekia XVIII a.  pabaigą, o  pasikeitus geopolitinėms aplinkybėms vystėsi labai konservatyviai ir mažai tepakito iki mūsų dienų. Tuo tarpu starto pozicijose buvę „broliai“ – Karaliaučiaus spalvotagalviai evoliucionavo žymiai ryškiau.
  
Bendra išvaizda
     Vidutinio dydžio, su apvalaina graikiško riešuto formos galva, vidutinio ilgio snapu, vešliu, plačiu kuodu ir gausiomis čempėmis. Energingas, gyvo charakterio, noriai neaukštai pulkeliais skraido, kai kurie egzemplioriai dar ir vartosi.

Etalonas – veisliniai požymiai

Galva:    Ovaliai apvali, pilna, išgaubta aukštoka kakta, su gausiu plačiu kuodu, besibaigiančiu abiejose pusėse verpetukais.

Akys:    Šviesios -  perlinės; akių apvadai platoki, bet lygūs ir švelnūs; šviesūs – kūno spalvos iki silpnai rausvų.

Snapas:    Vidutinio ilgio, bukas ir storas, nežymiai lenktas žemyn, sandarus, su kakta sudaro buką kampą. Šviesios kūno spalvos, tik mėlynos ir juodos spalvos paukščiams leistina „muselė“ snapo gale. Šnervės gerai išsivysčiusios, neryškiai apsipudravę.

Kaklas:    Stiprus, kresnas, lengvai išlenktas, proporcingas visam kūnui. Sutinkami balandžiai, virpinantys kaklą. Vertinant tokiems teikiamas prioritetas.

Krūtinė:    Plati, gerai užapvalinta, atstatyta į priekį.

Pečiai:    Normaliai platūs, lengvai nuolaidėjantys.

Sparnai:    Vidutinio ilgio, tvirtai prispausti prie kūno, laikomi suglausti ant uodegos.

Uodega:    Vidutinio ilgio, sandari.

Kojos:    Trumpos, apaugusios tankiomis, vidutinio ilgio plunksnomis, gerai išsivysčiusios „pentininės“ plunksnos. Nageliai šviesūs.

Apsiplunksnavimas:    Neilgas, gerai išsivystęs, tankus, prigludęs.

Pagrindinės spalvos:
     Geltona, raudona, mėlyna, juoda.

Spalvotumas ir piešinys: 

     Visos spalvos švarios ir intensyvios. Galva, „seilinukas“ iki pusės kaklo ir uodega su antuodegiu bei pleištu po uodega yra spalvoti, likęs kūno apsiplunksnavimas yra baltas. „Seilinukas“ turi būti simetriškas, kuo platesnis ir ilgesnis, griežtos taisyklingos linijos.  Galvos kuodo vidinė pusė – spalvota, nugarinė pusė ir kaklas – balta. Skiriamoji spalvų linija turi eiti kuodo ketera.

Stambūs  trūkumai:
     Masyvi figūra; aukšta stovėsena; ilga ir siaura galva; per ilgas, smailus, netinkamos spalvos ar nesandarus snapas; žemas, siauras ar kreivas kuodas; labai trumpos kojų čempės; nuleisti sparnai; netaisyklingos formos piešinys; neintensyvi spalva. Ypač šviesėjančios uodegos plunksnos ar baltos plunksnos pauodegio pleište.

Pastabos vertinimui:
     Galva – snapas – akys – piešinys – spalva – kojų apsiplinksnavimas – kūno forma – bendra išvaizda.

Žiedas     - 9 mm
Grupė        - skrajūnai

Etalono aprašymas – 2012 m.
 
spalvotagalvis2
 
< Ankstesnis   Kitas >