Vilniaus naktinis PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Balandininkas   

Vilniaus naktinis
 
Kilmė
Veislė išvesta XIX a. pabaigoje Vilniaus mieste ir artimiausiose apylinkėse. Veislės kūrimosi pagrindu buvo Nikolajevo aukštaskraidžiai, kryžminami su kitų veislių paukščiais, siekiant įtvirtinti ilgą, per visą naktį trunkantį skrydį ir jo stilių.

Bendra išvaizda
Vidutinio dydžio, tvirtos sandaros, išdidžios laikysenos, žemi, lengvai atstatyta gana plačia krūtine, apie 32 cm ilgio, plikomis kojomis. Vilniaus naktiniai skraido ratu pulkeliais po kelias valandas, dažnai per naktį (iš čia ir kilęs toks veislės pavadinimas), pasižymi geromis orientacinėmis savybėmis.

Etalonas – veisliniai požymiai

Galva:    Vidutinio dydžio, lygi, ištęsto ovalo formos, palyginti aukšta, išgaubta kakta, plokštoku viršugalviu.

Akys:    Nedidelės, perlinės arba geltonos spalvos.

Apvadai:       Siauri, švelnūs, kūno spalvos (juodų ir mėlynų – pilkos spalvos).

Snapas:    20-22 mm ilgio, tiesus, žemyn užlenktu galu. Geltonų ir raudonų balandžių jis šviesus, juodų ir mėlynų – tamsiai pilkas, bet ne juodas. Šnervės mažos, lygios, prigludę, baltai nusipudravusios.

Kaklas:    Trumpas ir storas.

Krūtinė:    Plati, užapvalinta, lengvai atstatyta ir pakelta į priekį.

Pečiai:    Platūs, lygūs, lengvai krentantys, nuosekliai pereina į uodegą.

Sparnai:    Ilgi, platūs, priglausti prie kūno, iš stangrių ir plačių plunksnų, beveik siekia uodegos galą ir sudėti ant jos.

Uodega:    Susideda iš 12-14 plačių ir stangrių plunksnų.

Kojos:    Trumpos, neapsiplunksnavusios, raudonos. Juodų ir mėlynų gali būti tamsesnės. Nagai – snapo spalvos.

Apsiplunksnavimas:    Gausus, tankus, minkštas, gerai prigludęs.

Pagrindinės spalvos
Juoda, mėlyna, pilka, raudona, geltona, pilkai raudona, pilkai geltona, sidabriniai ledinė.

Spalvotumas ir piešinys
Galimai intensyvus, vientisas, leistinas nežymus spalvų „numelsvėjimas“. Kaklo srityje su metaliniu žvilgesiu. Visų šviesesnių spalvų su dviem tamsesnėmis juostelėmis ant sparnų. Juodi, raudoni, geltoni juostelių neturi. Visų spalvų paukščiai turi baltas uodegas ir spalvotas šonines uodegos plunksnas (ne daugiau trijų ir turi būti išlaikyta simetrija 1-1, 2-2, 3-3). Sparnų pirmos eilės didžiosios bei spalvotos uodegos plunksnos galuose turi turėti ovalinę šviesią dėmę, kuri geriausiai matoma raudonos spalvos balandžių piešinyje. Uodegą dengiančios plunksnos yra baltos, tačiau šonuose turi būti tiek spalvotų plunksnelių, kad kontaktas su nugara sudarytų „šakučių“ piešinį.

Dideli trūkumai
Didelė kampuota ar trumpa ir neproporcinga galva; raudoni ar rausvi akių apvadai; kitokios, nei nurodyta, spalvos akys; tamsus, trumpas ir storas snapas;ilgas ir plonas kaklas; siaura krūtinė; sparnai nuleisti žemiau uodegos; išgaubta, siaura, „keliasluoksnė“ uodega, joje mažiau negu nurodyta plunksnų; per aukšta stovėsena; netaisyklingas piešinys; neintensyvi spalva.

Pastabos vertinimui
Figūra – galvos forma – akys – sparnai – uodega – stovėsena – spalva ir piešinys – kojos – bendra išvaizda.


Žiedas    - 8 mm
Grupė    - Skrajūnai

Etalono aprašymas – 2014 m

 
< Ankstesnis   Kitas >