Pradžia arrow STRAIPSNIAI arrow Naujienos apie balandžius Lietuvoje arrow Reikšmingas įvykis Lietuvos balandininkystės istorijoje
Reikšmingas įvykis Lietuvos balandininkystės istorijoje PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Balandininkas   

  Stanislovas Patkauskas balandziu teisejasPo ilgos ir varginančios kelionės iš Prancūzijos, Metz miesto sugrįžo grupelė Lietuvos balandininkų. Šiame mieste vyko 28-oji Europos naminių paukščių, triušių, jūrų kiaulyčių, balandžių ir egzotinių paukštelių paroda. Grandioziniame forume Lietuvą atstovavo dvidešimt keturi balandininkai su 164 savo augintiniais. Galimybė dalyvauti tokiame renginyje atsirado tik Lietuvos balandžių augintojų asociacijai įstojus į Europos smulkiųjų gyvūnų augintojų organizaciją (ENTENTE EUROPEENNE).
            Nors tokio masto renginyje dalyvių teisėmis dalyvauti teko pirmą kartą, tačiau „pirmo blyno neprisvilinome“. Dar daugiau – tarp dvidešimt vienos Europos valstybės, eksponavusios savo balandžius, pagal jų kiekį buvome penkiolikti, o kokybės supratimą iliustruoja gautos keturios Europos čempionų nominacijos. Su konkurentais rungdamiesi išties aukštame lygyje ir sau išsikėlėme aukštai kartelę, kurią išlaikyti bus sunku, bet tai turėsime padaryti. Netruks prabėgti treji metai ir dalyvausime kitoje, Danijoje vyksiančioje parodoje. Todėl negalime atsipalaiduoti, „užmigti ant laurų“. Todėl jau dabar turime ruoštis ateinančioms parodoms.
            Be dalyvavimo parodoje ir iš ties joje pasiektų puikių rezultatų, galime pasidžiaugti ir tuo, kad mūsų balandžių veislės įteisintos europiniu mastu, patvirtinami jų standartai. Tai ilgaamžio mūsų krašto balandininkų darbo, kūrybinio potencialo vaisiaus įprasminimo ir įteisinimo aktas. Kartu tai ilgų metų svajonių, pastangų, triūso, kurį įdėjo šioje srityje dirbę balandininkai, veiklos įvertinimas. Šiandien gal dar ne visai suvokiame kokį slenkstį peržengėme Lietuvos balandininkystėje. Tam reikia laiko. Supraskime bent tai, kad nuo dabar esame vienoje gretoje su visais, o ne kažkur užribyje. Su švente, visi Lietuvos balandininkai.
Stanislovas Patkauskas

FotikasI dalis „Europa Metz 2015“ foto dėkojame Raimundui (130)>>

FotikasII dalis „Europa Metz 2015“ foto dėkojame Stanislovui(14)>>

FotikasIII dalis „Europa Metz 2015“ foto dėkojame Renatui (105)>>

FotikasIV dalis „Europa Metz 2015“ foto dėkojame Reinoldui(56)>>
 

 

 
< Ankstesnis   Kitas >