Pradžia
TELŠIŲ KVIETIMAS IR DAR KARTĄ MINTIMIS Į LEIPCIGĄ... PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Balandininkas   

 telsiai balandziai

telsiai balandininkai

Klaipėdos aukštaskraidžių balandžių puoselėtojų klubas kviečia bendraminčius iš visos VAKARŲ LIETUVOS š.m.spalio 3 d.popietę į Telšius. Kviečiame visus protingai argumentuotai, ramiai diskusijai. Informuoti apie savo atvykimą į renginį (iki spalio 1d.imtinai) galima ir pageidautina tel: 8 605 16960.  Turėtų atsiliepti Gediminas Kiguolis. Jei nepavyktų susisiekti, papildomas tel: 8 609 29871. Iki susitikimo.

 

Taip pat Klaipėdos aukštaskraidžių klubo pirmininkas Viktoras Nakrevičius pasidalija įdomiais prisiminimais apie kelionę į Leipcigą. Skaityti visą straipsnį>>

 

Liepos pirmą savaitgalį grupė Vakarų Lietuvos veislinių paukščių(balandžių) puoselėtojų kolegų-vokiečių kvietimu lankėsi Leipcige. Tai-pirmas kiek rimtesnis Lietuvos-Vokietijos balandininkų forumas, kurį draugai Vokietijoje įvardija kaip istorinį...Turininga dviejų dienų programa sudarė galimybę ir leido TIESIOGIAI stebėti, prisiliesti prie europietiškos balandininkystės tradicijų, prie vakarietiškos tarpusavio bendravimo kultūros, davė bendrą supratimą apie europietiškus veislinio paukščio (nesvarbu ar tai būtų balandis ,ar višta, ar veislinė antytė) vertinimo parodose sistemą ir principines nuostatas. Dar daugiau-improvizuotoje „tarptautinėje‘‘ Klaipėdos aukštaskraidžių parodoje konkrečiais pavyzdžiais kolegos vokiečiai pademonstravo kokiais kriterijais vadovaujasi visų (be išimties) EUROPOS SĄJUNGOS valstybių balandininkai vertindami savo augintinius įvairaus mąsto parodose...Malonu buvo tai, kad delegacijos nario Gedimino Kiguolio augintinis tapo tos improvizuotos parodos favoritu.

 

Įspūdžiai iš kasdienių aukštaskraidžių treniruočių

 

Nors Leipcigas tą savaitgalį alsavo tropikų kaitra(pavėsyje termometras rodė+ 39,5C), ankstyvą liepos 5 rytą bičiulis ARBEN GRAJGJEVCY daliai visos mūsų delegacijos narių pademonstravo ir akivaizdžiai supažindino su metodika pagal kurią treniruoja savo augintinius aukštam skrydžiui. Stebėjome veržlų (energingą) startą, pakankamai aukštą (nors ir trumpalaikį-dėl tvyrančios kaitros) skrydį, ir...(pagal duotą komandą)žaibišką nusileidimą. Įdomu tai, kad visi skrajūnai iš padangių aukštybių nusileido tiesiai ant žemės.

 balandziai leipcigas

priešais balandinės duris(atvertas)ir....su lazda(matosi nuotraukoje)per nepilną minute buvo suvaryti atgal į balandinę...

 

 

balandziai

Draugaudami daugiau pasieksime,toliau nueisime

 

Visos mūsų „lietuviškos‘‘ bėdos ir problemos darosi akivaizdžios kai matai kaip tarpusavyje bendrauja kolegos-vokiečiai. Vyrauja paprasti, draugiški, nuoširdūs tarpusavio santykiai. Tuščių,nereikšmingų ginčų ir diskusijų jie paprasčiausiai nepradeda nes gaila laiko...O mes??? Kalbam, kalbam, nagrinėjam, nagrinėjam tai ko niekada neturėjome ir...vargu ar kada nors turėsime (čia aš apie taip vadinamus 12 ar 14 tų nelemtų „lietuviškų“standartų). K.Girdžiunas užrašė ir paliko mums tokią mintį: „-mano nuomonė lietuviškų balandžių veislių klausimu tokia: dėl to, kad kuriai nors veislei, kad ir kaip seniai mūsuose laikomai, kad ir kaip dėl nemokšiško veisimo nukrypusiai nuo jos originalaus standarto, pridėsime pačių suglvotą „lietuvišką“ vardą, veislė dar nepasidrys lietuviška. Ji ir toliau liks tik nestandartinis dideliame balandininkų pasaulyje žinomos veislės variantas IR TIEK... Galime savo išmone puikuotis tarp nieko neišmanančių, tačiau jau pirmas bandymas pasirodyti su tokia „lietuviška“ veisle rimtoje tarptautinėje balandžių parodoje atneš mums visišką pralaimėjimą... AR REIKALINGI KOMENTARAI???

Štai kur visų mūsų tuščių, betikslių, beprasmių ir bevaisių ginčų ir nesusikalbėjimų šaknys ir pradžia...gal jau pakaks? Mūsų delegacijos nariai kviečia bendraminčius iš visos VAKARŲ LIETUVOS š.m.spalio 3 d.popietę į Telšius, kur dar kartą mintimis sugrišime į Leipcigą, aptarsime Lietuvos veislinių paukščių augintojams kylančias problemas ir iššūkius, bandysime suderinti nuomonių įvairovę organizuojant jungtinę metinę savo augintinių paroda. Kviečiame visus protingai argumentuotai, ramiai diskusijai. Nes ramiai kalbėdami greičiau į prekį judėsim. Mums nereikia, kad Europa mus priimtų-mes buvom esam ir būsim Europoje. Atlikim savo namų darbus (susitvarkykime pirmiausia savo lietuvišką daržą). Tada ir į tarptautinę parodą būtų negėda...

Telšių balandininkai-svetingi žmonės.Užtikrino kad žirnių košės su spirgiais pakaks visiems. Ir vietos prie bendro stalo bus užtektinai... Padorūs žmonės apie savo dalyvavimą informuoja iš anksto. Taip elgiasi kolegos-vokiečiai. Taip priimta Europoje, tad pabandykime ir mes pabūti europiečiais. Informuoti apie savo atvykimą į renginį (iki spalio 1d.imtinai) galima ir pageidautina tel:860516960.Turėtų atsiliepti Gediminas Kiguolis. Jei nepavyktų susisiekti, papildomas tel:860929871.Iki susitikimo.

Klaipedos aukštaskraidžių balandžių puoselėtojų klubo valdybos pirmininkas

Viktoras Nakrevičius

 

 

 
< Ankstesnis   Kitas >

ASOCIACIJA

sportiniai balandziai

SKELBIMAI

VAŽIUOČIAU
KLAUSIMAI ir KITA (22.01.2019)
Kursko aukštaskraidžiai
PARDUODAMI BALANDŽIAI (12.01.2019)
Parduodu
PARDUODAMI BALANDŽIAI (11.01.2019)
trumpasnapiai pastiniai,sverdlovskai.
PARDUODAMI BALANDŽIAI (30.12.2018)
Kriukovo balti
PARDUODAMI BALANDŽIAI (09.12.2018)


 
= Ad with Photo

Reklama

 Prekes balandziams
sportiniai balandziai
musu balandziai
aleksandro stulginskio universitetas
 
Automobiliu detales, aksesuarai
nekilnojamas turtas svajoniu bustas kaune
 
 
sava giria logo

Apklausa

Kiek kartų per dieną einate pas balandžius?
 

TranslateLankytojai online

Dabar naršo 88 svečiai(-ių)