Pradžia arrow STRAIPSNIAI arrow Balandžių veislės arrow Jaunų balandžių praradimai
Jaunų balandžių praradimai PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Balandininkas   

 jaunikliai

Praradau jauną bakinsų veislės bijų, kuris buvo stiprus, gerai išsivystęs ir sveikas jauniklis. Vos pirmą kartą išėjęs į lauką jis pakilo prieš vėją, išsikėlė ir dingo. Jauniklis buvo 40 dienų amžiaus. Tokių praradimų pas mane būna per sezoną ne vienas. Dabar sėdžiu ir bandau išsiaiškinti kas jie - tie prapuoleniai, niekam tikę vidutinybės, kurių gailėti nereikia, o gal tai super elitiniai bijai?

 

Jei jie tokie geri, tai kaip jie sugeba pakilę nuo žemes nerasti savo namų ir pasiklysti?

Aš peržiūrėjau savo užrašus apie prarastus jauniklius per pastaruosius 7 metus.  Pastebėjau, kad dažniausia pasiklysta cypliai 40-45 dienų amžiaus. O būdami 2 mėn. amžiaus jie jau lengvai randa savo namus.

 

Mano manymu, noras grįžti namo yra įgimta, bet tai neatsiranda iš karto, o išsivysto tik tam tikrame amžiuje, panašiai sulaukus 2 mėn. amžiaus. Tai viena iš praradimų priežasčių nuo kurios nepriklauso balandžių kokybė. Antra priežastis, kad pas gerai skraidantį balandį yra įgimtas noras galva į prieki laikytis prieš vėją. Nes jis taip skraidys būdamas suaugęs ieškodamas oro srovių. Kai kuriuos jauniklius, man pasisekdavo surasti ir susigrąžinti, o apie kitus man negražintus, girdžiu tik gerus atsiliepimus, nes jie tapo labai gerais skrajūnais, kurie po to tapo veisliniais balandžiais.

 

Pasiklydo jauniklis. Žinoma gaila. Nereikėtų daryti skubotų išvadų, neturi galvos, neturi traukos namams ir panašiai.

 

Parengė Arūnas Gudunskas

 
< Ankstesnis   Kitas >