Pradžia
Balandžių paroda ŠIAULIUOSE 2013 PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Balandininkas   

balandziu paroda siauliuose

Pirmą kartą Šiauliuose rengiama grandiozinė dekoratyvinių paukščių paroda. Unikalią galimybę pamatyti per 40 veislių, apie 400 balandžių šiauliečiai ir miesto svečiai turės šį savaitgalį, nuo lapkričio 30-osios iki gruodžio 1-osios Didždvario gimnazijoje. Puošnius, įdomius ir retus paukščius pristatys ne tik Lietuvos augintojai, bet ir svečiai iš Latvijos.

Dekoratyvinių paukščių augintojų klubai sugužės kone iš visų Lietuvos vietų. Šiaulių balandininkų klubo atstovas Rimantas Beneta džiaugiasi, kad Šiaulių dekoratyvinių paukščių augintojų klubui pirmam pavyko surengti tokio masto respublikinę parodą, mat tokią mintį seniai jau audė Kaunas. „Pirmą kartą vienoje vietoje susirenka tiek daug šalies balandininkų klubų. Kone visi klubai atvažiuoja parodyti savo sparnuočių. Be to sulauksime ir svečių ne tik iš Latvijos, bet ir Lenkijos, galbūt Baltarusijos“, – vardija R. Beneta.

 

Parodoje balandžių augintojai pristatys vienetinius dekoratyvinius, gražiai atrodančius, standartus atitinkančius balandžius. Dalyvaus balandžių mylėtojai iš Šiaulių regiono, Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Alytaus, Utenos, Palangos, Gargždų, Širvintų ir kitų šalies vietų.

Latvių balandininkai pristatys nacionalinę Latvijoje nykstančių balandžių veislę. Klaipėdos krašto klubas atveš taip pat nykstančią balandžių veislę – Klaipėdos aukštaskraidžius. „Šį pavadinimą šie balandžiai gavo dėl to, kad jūreiviai, plaukdami į jūrą, pasiimdavo paukščių su savimi ir paleisdavo juos skristi namo. Šie pakildavo labai aukštai ir sukdavo Palangos ar Klaipėdos link“, – paaiškina balandžių mylėtojas.

Ypatingi svečiai - Nikolajevo aukštaskraidžių balandžių puoselėtojų klubas „Vyturys“, Širvintų „Spalvotašonių klubas“, plunksnas kedens vadinamieji perukiniai balandžiai iš Utenos. Gargždiškiai atveš varžybose dalyvaujančius ir aukštų rezultatų pasiekusius pašto balandžius – vicečempionai surengtose skraidymo varžybose demonstravo ilgus skrydžio laikus.

„Išvydę balandžius, paglostę juos, vaikai susipažįsta su gamta, priartėja prie jos, tampa geresni. Juk parodose demonstruodamas paukščius esu atkreipęs dėmesį, kad dažnas paauglys net akyse iki tol nebuvo regėjęs balandžio, nežino, kaip vadinasi šie paukščiai. Miesto vaikai neatkreipia dėmesio į tai, kas vyksta aplinkui, mažai kas su jais užsiima“, – apgailestauja R. Beneta.

Į parodą moksleivių grupės bus įleidžiamos nemokamai, kelių asmenų šeimos – už simbolinę kainą, tad visi kviečiami pasinaudoti šia galimybe ir apžiūrėti sparnuotų gražuolių.
 
< Ankstesnis   Kitas >

ASOCIACIJA

sportiniai balandziai

SKELBIMAI

Kriukovo balti
PARDUODAMI BALANDŽIAI (09.12.2018)
kryziuociu patinukas
PERKAMI BALANDŽIAI (08.12.2018)
felegyhazeriai
PARDUODAMI BALANDŽIAI (26.10.2018)
Kauno baltajuosčiai (katūnai)
PARDUODAMI BALANDŽIAI (23.10.2018)
Sportiniai balandžiai
PARDUODAMI BALANDŽIAI (23.10.2018)


 
= Ad with Photo

Reklama

 Prekes balandziams
sportiniai balandziai
musu balandziai
aleksandro stulginskio universitetas
 
Automobiliu detales, aksesuarai
nekilnojamas turtas svajoniu bustas kaune
 
 
sava giria logo

Apklausa

Kiek kartų per dieną einate pas balandžius?
 

TranslateLankytojai online

Dabar naršo 3 svečiai(-ių)