Pradžia arrow STRAIPSNIAI arrow Sportiniai balandžiai arrow Lietuvos sportinių balandžių klubai vienijasi
Lietuvos sportinių balandžių klubai vienijasi PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Balandininkas   

 sportiniu balandziu klubai vienijasi

Penktadienį (30.11.12) įvyko neoficialus trijų sportinių (pašto, lenktyninių) balandžių augintojų klubų jungtinis susirinkimas pas Vytą. Organizavo Alytaus klubas „Startas“, atskrido Kybartų „Sparnai“ jų pirmininkas ir nariai, bei sudalyvavo Prienų „Šilo“ klubo valdyba. Draugiškai ir gerai nusiteikusi balandininkų kompanija aptarė reikalus susijusius su šia balandžių veisle Lietuvoje. Panorusieji taip pat galėjo pasižvalgyti svečius priėmusio šeimininko Vyto balandinėse.

 

Lietuvoje auginamų lenktyninių (pašto) balandžių sportiniai rezultatai įspūdingi ir tikrai nenusileidžia kaimyninių šalių balandžių rezultatams. Mūsų sportiniai balandžiai universalūs, tie patys paukščiai skrenda tiek trumpas(200km), tiek vidutines(500km), tiek ilgas varginančias maratonines distancijas (800km). Šiais metais daugelis narių pastebėjo, kad praėjęs sezonas puikus ir ne toks nuostolingas kaip įprastai. Balandžiai puikiai įveikė 150km, 250km, 350km,550 km, 800km distancijas, o per sezoną kiekvienas individualiai nuskrido daugiau negu po 4000km. Didžioji dalis balandžių iš minėtų distancijų į namus sugrįždavo tą pačią dieną išvystydami 60-100km/h vidutinį greitį. Ar gi tai neįspūdinga?

 

 

 

Visiems susirinkimo dalyviams buvo aišku, jog pašto balandžių sportas išgyvena ne pačius geriausius laikus. O norint stumtis į priekį yra vienintelė protinga išeitis - VIENYTIS. Buvo kalbama, jog įdomu ir naudinga būtų visiems skaičiuoti varžybų rezultatus ne tik atskirai klubuose, tačiau padaryti skaičiavimus ir vesti bendrą trijų klubų varžybų įskaitą. Tai reiškia didesnę konkurenciją, didesnį azartą ir solidesnius sportinius rezultatus. Nes viena yra laimėti prieš 6-7 varžovus, o visai kas kita negu prieš 30. Pirmas iš distancijos sugrįžęs balandis iš 300 balandžių ar pirmas balandis iš 1000 balandžių. Kurį Jūs įvertintumėte labiau?

Susirinkimo metu buvo pasveikintas naujai išrinktas Alytaus klubo pirmininkas, kuriuo tapo Algis Kisielius pakeitęs ilgametį  pirmininką Kęstą-Vytą Čižauską. Žinoma, neapsieita be padėkų ir kritikos buvusiam pirmininkui. Naujasis klubo vadovas žada permainas ir teigiamus pokyčius skiriant dėmesį geresniam klubo reikalų organizavimui, naujų narių paieškai ir pritraukimui. Taip pat įvyko Alytaus klubo praėjusio 2012 metų sezono apdovanojimai. Suaugusių balandžių kategorijoje I-ąją vietą užėmė Vytas Pilius, II-oji teko Algiui Kisieliui, o garbinga III-oji Artūrui Urbanavičiui. Laimėtojus aplodismentais pasveikino susirinkę svečiai.

Balandininkas Vytas Pilius susirinkusiems parodė savo balandines. Pirmame aukšte įrengtas sportinių balandžių veislynas, o antrame aukšte net septyniuose panašiai įrengtuose skyriuose įkurdinti varžybiniai balandžiai. Erdviai ir sočiai gyvena suaugę balandžiai, o jaunimas turi užsitarnauti vietą po saule, todėl jų balandinėje iki išskyrimo yra 80 vnt. Iš viso auginama daugiau negu 200 sportinių balandžių.

Grįžtant prie balandžių klubų vienybės, balandininkai sutarė, jog galima daug nuveikti imantis organizuoti darbus kryptingai, nes dabar šis sportas Lietuvoje visai užmirštas, nors tai taip įdomu, azartiška ir praktiška. Praktiška? Taip, nes jeigu suges visos komunikacijos priemonės, tai balandžiai galės nunešti Jūsų žinutes ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio šalyse. Toks mažas pajuokavimas, bet faktas, kad sportiniai balandžiai - tai patys PROTINGIAUSI ir GUDRIAUSI balandžiai iš visų veislių. Jų gebėjimui sugrįžti neprilygsta niekas, jeigu jie nusprendžia grįžti namo, jų nesulaiko nei audros, nei vėjas, nepaveja nei plėšrieji paukščiai, jų nebaugina alkis, jie tiesiog skrenda tol kol pasiekia savo gimtus namus.

Neauginote dar šios veislės? Tiesiog išbandykite! Nežinote nuo ko pradėti? Abejojate ar sugebėsite?
Rašykite, skambinkite, nes bet kurio minėto klubo nariai pasiruošę Jus priimti ir draugiškai paaiškinti kaip reikia auginti sportinius balandžius. Svarbu įsidėmėti, jog dėl to, kad paukščiai nesugrįžta į savo namus daugiau negu pusė kaltės tenka balandžių treneriui. Sportinių balandžių treneris pirmiausiai privalo išmokti abėcėlės pirmąją pamoką, kad balandžiai turi būti visiškai sveiki, tik tuomet galima balandžius skraidinti, bet visa tai papasakos klubo nariai...

Telefonas: +370 625 29829

(nukreipsiu į klubą ar žmogų, kuris Jus domina)

Elektroninis paštas: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo automatinių reklaminių žinučių, jums reikia veikiančio Javascript, kad galėtumėte pamatyti adresą

Apžvalgą parengė LINAS

 

 

Add comment


Security code
Refresh

< Ankstesnis   Kitas >