Pradžia
Aukštaskraidžiai balandžiai džiugino judrumu ir elegancija PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Balandininkas   
KLAIPEDOS AUKSTASKRAIDZIAI 2011-02-15 Palangos moksleivių klubo salėje klegėjo neeiliniai svečiai – burkuojantys balandžiai, kuriuos jau VII-ajai Klaipėdos aukštaskraidžių balandžių parodai pristatė ištikimi jų augintojai. Parodoje buvo eksponuojami ir vertinami 112 balandžių, kuriuos atvežė balandžių augintojai iš Kauno, Vilniaus, Kretingos, Telšių, Plungės ir Klaipėdos.
Susidomėjimas auga
Tai, jog Palangoje pristatyta jau VII-oji Klaipėdos aukštaskraidžių balandžių paroda, pradžiugino ir balandžių vertinimo ekspertą, atvykusį iš Vilniaus Stasį Patkauską. Pasak vertintojo, vadinasi, balandžių augintojų susidomėjimas šiais paukščiais tik auga, apgailestaudamas tik dėl to, jog sunku šiuo pomėgiu „užkrėsti“ naujus žmones. „Augintojų yra, bet juos labai sunku suvilioti klubu, nenori organizuotis, tiesiog augina savo malonumui“, - teigė S.Patkauskas. VII-ojoje parodoje dalyvavo 14 dalyvių, atvežusių savo kolekcijas pasidžiaugti visuomenei ir įvertinti profesionalams.

Svarbu – išsaugoti veislę
Išrinkti pačius geriausius išties yra sudėtinga, tą patvirtino ir ekspertas. Vertinama 10 balandžių kūno sandaros dalių, kaip paminėjo S.Patkauskas, galvos forma, akių šviesumas, snapas, spalva, plunksnų struktūra, stovėsena, augintojo priežiūra. „Tai, kas šių balandžių rūšiai yra akcentuotina. Aukštaskraidžiai balandžiai neturi struktūrinių papuošimų, pagal kuriuos kitos rūšies balandžiams būtų skirtas visas dėmesys“, - konstatavo ekspertas.

Pats užsiimdamas balandžių auginimu ir jų vertinimu, S.Patkauskas džiaugiasi, jog pajūryje balandžių augintojai – išties aktyvūs, vis plečiasi. „Prieš 10 metų jau buvo galima ant rankos pirštų suskaičiuoti, kiek bebuvo likę Klaipėdos aukštaskraidžių balandžių, todėl labai svarbu skatinti tokio klubo veiklą, tam, kad išsaugoti šią balandžių veislę“, - apie užsimezgusią veiklą kalbėjo S.Patkauskas. Pasak jo, netgi ir parodoje vertinami tik tie balandžiai, kurie išveisti ir užauginti pačių augintojų, o neparsivežti iš svetur.

Fiziškai stiprūs
Balandžiais pasigrožėti panoro ir palangiškiai. Jie džiaugėsi jų spalvomis, jų judrumu, elegancija. Aukštaskraidžiai balandžiai, kaip patikino S.Patkauskas, taip pat pasižymi savais charakteriais – vienas itin judrus, kitas – labai ramus. Tai pastebėti galėjo net ir nepatyrusi akis – vienas tiesiog veržte veržėsi pro narvelio grotas, kitas ramiai, į nieką nereaguodamas lesiojo maistą ar gulėjo. „Klaipėdos aukštaskraidžiai – fiziškai labai stiprūs, puikūs skrajūnai. Paleisti jie skraido spirale ir kyla į viršų taip aukštai, jog net nebematyti“, - pasakojo S.Patkauskas, pabrėžęs, jog balandžius reikia pratinti ir prie narvelių, nes uždara erdvė gali jiems sukelti stresą. Tai, jog jie nesiblaško narveliuose ir nereaguoja į aplinkinius – taip pat įdirbio rezultatas.

Apdovanoti geriausieji
VII-ojoje parodoje geriausio įvertinimo sulaukė vydmantiškis Arūnas Arys, išsinešęs daugiausiai apdovanojimų. Jo balandis čempionas surinko net 97 balus iš šimto galimų baltų balandžių kategorijoje, tarp margų balandžių geriausiu pripažintas Rimanto Paulausko balandis, o trečioji vieta atiteko – kitų vienspalvių balandžių grupėje – kauniečiui Rolandui Sakalauskui. Kolekcijos konkurse pirmoji vieta taip pat atiteko Arūnui Ariui, antroji – palangiškiui Stanislovui Čiapui, trečiasis apdovanojimas iškeliavo į Romualdo Bružo rankas.

Balandžių augintojams parodos taip pat suteikia neeilinę galimybę visiems drauge susitikti ir pabendrauti apie savo puoselėjamus paukščius. Net ir vertinimo ekspertas papasakojo, jog atsisakė kitos parodos, jog galėtų atvykti į pajūrį vien tam, jog būtų skatinami tęsti šią veiklą.

Rasa GEDVILAITĖ
PALANGOS TILTAS
 
< Ankstesnis   Kitas >

ASOCIACIJA

sportiniai balandziai

SKELBIMAI

TAUBEN GOLD
PREKĖS BALANDŽIAMS (31.08.2018)
Povinių balandžių
PERKAMI BALANDŽIAI (22.07.2018)
Birminhem roller
PARDUODAMI BALANDŽIAI (13.07.2018)
felegyhazeriai
PARDUODAMI BALANDŽIAI (23.06.2018)
Parduodami juodi vysakrylai
PARDUODAMI BALANDŽIAI (13.06.2018)


 
= Ad with Photo

Reklama

 Prekes balandziams
sportiniai balandziai
musu balandziai
aleksandro stulginskio universitetas
 
Automobiliu detales, aksesuarai
nekilnojamas turtas svajoniu bustas kaune
 
 
sava giria logo

Apklausa

Kiek kartų per dieną einate pas balandžius?
 

TranslateLankytojai online

Dabar naršo 18 svečiai(-ių)