Pradžia
"Kaip rūpinatės paukščiais" darbai ir foto PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Balandininkas   

 Nauji darbai konkursui "Kaip rūpinatės paukščiais?" 16 metų Dovilės iš Marijampolės sav. istorija apie auginamus balandžius. Viskas prasidėjo kai man buvo 6 metukai. Vieną dieną mama parnešė balandį. Aš apie juos nieko neišmaniau, bet labai stipriai pamilau. Kiek atsimenu tas balandis buvo pilkas, ne koks povinis ar koks įmantrus, tiesiog paprastas balandis. Neilgai trukus mama nupirko ir antrą.....

 
Pasakojimas nr.7 (konkurse dalyvauja)

Vargingos moters istorija

Vilniuje, viena sena moteris prisiperka batonų ir maitina laukinius balandžius, nors pati labai jau skurdžiai atrodo, ta moteris man papasakojo savo istoriją: Kai ji buvo dar visai mergaitė, ją mylėjo vienas berniukas. Jaunikaitis dažnai pasimatymo metu ją  vaišindavo batonu ir tuomet jai tas batonas buvo toks nepaprastas ir skanus. Valgydami kartu  jie  turėdavo gerą laiką ir kartu maitindavo balandžius. Todėl ir dabar galvodama kaip skanu balandžiams ir prisimindama senuosius laikus su mylimuoju moteris iki šiol maitina sparnuočius. "Kai aš maitinu balandžius, man taip ant širdies šilta darosi šitame šaltame gyvenime." - užbaigusi savo istoriją, pasakė moteris. "Ačiū Dievui už tą šilumą."

Parašė Vania iš Vilniaus

 

Pasakojimas nr.6 (konkurse dalyvauja)

Apie mano mylimiausius balandžius

 Monachai balandziai

Karolina Daukšaitė 11m. Gyvenu Šiauliuose. Štai mano rašinys apie mano mylimiausius balandžius.

Sveiki, aš norėčiau Jums papasakoti apie savo geriausią draugė kuriai guosdavausi kai būdavo liūdna , džiaugdavausi kai būdavo linksma. Ji Šmikė  iš “manachų” (“Rostovo balti”) giminės. Baltutėlė kaip ką tik iškritęs sniegas. Jos tėvai pas mus gyveno jau senokai. Pasidėjo 2 mažyčius kiaušinėlius. Gaila, bet jie patys savo kiaušinių neperėjo ir mano tėtis juos padėjo kitiems paukšteliams. Po ilgų 15 dienų išsirito du gražučiai paukšteliai, brolis ir sesuo. Maždaug po 3 savaičių jie abu iškrito iš lizd . Vyresnieji balandžiai be gailesčio juos užsipuolė ir pradėjo kapoti. Mažyliai buvo per maži apsiginti patys, o ir pagalbos iš kitų nesulaukė. Tuomet mes su tėčiu nubaidėme senbuvius ir paėmėme mažylius savo globon. Įkėlėme juos į atskirą mažyte balandinę kuri dar nebuvo pilnai įrengta. Bet balandžiukai ten galėjo gyventi laisvi ir nieko netrukdomi. Tik mums su tėčiu tekdavo juos maitinti kelis kartus per dieną švirkšto pagalba, nes patys lesti dar nemokėjo. Po kelių dainų aš buvau jau be galo prisirišusi prie jų. Neilgai trukus jie pasidengė baltutėlėm plunksnom, išmoko skraidyti. Šie du meilumo įsikūnijimai buvo mano geriausi draugai. Visą laisvą laiką praleisdavau su jais. Jie jau sustiprėjo, mes su tėčiu perkėlėme juos į  balandinę . Deja jos broliukas buvo žymiai silpnesnis už ją ir vieną vasaros karštą dieną jis mirė balandinės balkone. Niekada negalvojau, kad esu šitaip prisirišusi prie jų, bet ašaros pačios byrėjo matant jo bejėgį kūnelį. Vienintelė paguoda liko Šmikė. Atėjo ruduo, padariusi pamokas bėgdavau į balandinę pažiūrėti kaip laikosi gražiausia balandinės patelė. Pasiėmusi ją ant rankų nešiojausi  visur,dažnai kalbėdavausi su ja. Ji tapo man daugiau nei augintinė.Neilgai trukus ji susiporavo. Po kelių mėnesių pasidėjo 2 gražučius kiaušinėlius. Aš be galo džiaugiausi, kad mano numylėtinė pagaliau pasidėjo kiaušinėlius. Praėjo kelios dienos, kaip ir visada padariusi pamokas ėjau į balandin . Nuėjusi pamačiau tuščią jos lizd . Iš pradžių nesupratau kas nutiko. Nubėgau namo pas tėtį. Paklausiau jo kas nutiko. Jis tyliai sušnabždėjo, kad Šmikės nebėra. Vengdavau eiti į balandinę, nes be jos ten nebebuvo taip gera, miela. Prabėgus keliems mėnesiams nusprendžiau , kad negaliu išsižadėti balandžių dėl Šmikės. Stengiuosi neprisirišti prie jų, bet tai neįmanoma. Jų  išėjimas man labai skaudus .
 
 
 
 
Pasakojimas nr.5

"Kregždutės" (Čiurlio) auginimas ir musių gaudymas

Savo istoriją pavadinčiau kantrybės ir ištvermės išbandymu.
Kartą pažįstami mums atnešė mažutį paukštelį cypliuką, kuris dar visai neturėjo plunksnelių ir buvo labai baisus. Kruopščiai apžiūrėję,vienbalsiai nusprendėme, kad tai kregždutė (iš tikrųjų čiurlys).
Štai ir prasidėjo mano bėdos su jos išmaitinimu. Kadangi šis mažas cypiantis kamuoliukas valgyti prašė kas pusvalandį, aš viena tiek daug musių prigaudyti tiesiog fiziškai nesugebėdavau, todėl musių medžioklėje teko dalyvauti mamai ir tėčiui, bei visiems tiems mano draugams,kurie atvažiuodavo genami smalsumo pasižvalgyti į spurdantį ir pastoviai alkaną paukštuką.Visiems būdavo išdalinamos musių gaudyklės ir prasidėdavo medžioklė. Musių reikėdavo prigaudyti ir atsargai, nes esant apsiniaukusiai dienai ar lyjant - musės be jokios abejonės neskraidydavo. Kartais tokių medžioklių metu atrodydavo,jog viso rajono musės draugiškai susitardavo neskristi i mūsų kiemą,arba paprasčiausiai atrodydavo,kad mes jau jas visas išgaudėm.Tuomet pirkdavom musių lervas ir maitindavome jomis,bet mažas cypiantis nenuorama blogai tas lervas virškindavo,todėl vėl ir vėl tekdavo su didele kantrybe ir ištverme,pasiėmus musgaudį,laukti benutūpiačios atklydusios musės...VĖL IR VĖL,IR VĖL...
 
 
 
Taip mes juo rūpinomės apie du mėnesius. Tai buvo ne tik išbandymas,bet ir nuostabiausios mano gyvenime minutės, praleistos šalia šio mielo Dievo sutvėrimo. Kregždutę mes visuomet pasiimdavome kartu,kur bekeliautume ir visi su didele nuostaba žiūrėdavo į pastoviai spurdantį dangaus skraidūną,liaudiškai dar vadinamu-dangaus žirklėm.

Mūsų pastangos nenuėjo veltui-mes ją išauginome. Diena iš dienos aš ją pratinau plasnoti nuostabiai dideliais sparnais, kas kartą pamėtėdama ją į viršų, o po to gaudydama. Taip vieną  nuostabią vasaros dieną, eilinį kartą pamėtėjus ją į viršų,mano auginama gražuolė staiga pakilo ir nuskrido į žydrąją padangę.Po to aš dar ilgai verkiau,bet tai greičiau buvo ne apmaudo ašaros, o laimės,džiaugsmo ir pasididžiavomo,nes juk ne kas dieną duota yra žmogui išsaugoti gyvybę ir ją išleisti į gyvenimą...
Ir tik po ilgo laiko tarpo prapuolė mūsų šeimoje instinktas-gaudyti muses:)
Agnieška iš Vilniaus
 
Pasakojimas nr.4

Balandžių kasdienė priežiūra

Tėvelis juokauja, jog jeigu kažkas taip rūpintųsi juo pačiu, jis išgyventų 100 metų. Balandžių priežiūra prasideda tuo, jog ryte keičiamas vanduo ir girdyklos. Jos praplaunamos(kuriose buvo vanduo) ir paliekamos lauke iki sekančio ryto. Labai dažnai į geriamą vandenį pilame nuovirą iš užplikytų įvairių žolelių, svogūno ir česnako lukštų, ąžuolo žievės. Retkarčiais į vandenį įlašiname kalio permanganato tirpalo, o taip pat girdome  1% pienu sumaišytu su vandeniu 1:1 santykiu.

Balandžiams duodame supjaustytas morkas, burokėlius, kopūstą, salotas. 1-2 kartus į savaitę maitiname juos daržovių-grūdų mišiniu, o taip pat paaugintais kviečiais. Ištisus metus balandžius maitiname grūdų mišiniu, visi lietuviški, plius lenkiškas arba belgiškas mišinys. Labai dažnai lepiname augintinius bulkute ir liesa varške. Ištisus metus duodame molį su juoduota druska ir įvairius mineralus.

Maudymosi vonytes ruošiame pakaitomis su kalio permanganatu, pelyno žole arba juoduota druska. Per didelius karščius maudytis balandžiams neduodu, nes galimi kvėpavimo takų uždegimo simptomai.

Valome balandines 1 kartą į savaitę, prieš tai jas išpurškiant dezinfekuojamu tirpalu. Darbo, žinoma, labai daug, bet mes balandžius mylime ir rūpinamės jais kaip savo šeimos nariais, o jie tuo pačiu mums atsimoka, savo žvalumu, sveikata ir prisirišimu prie mūsų bei savo gimtųjų namų.
Agnieska is Vilniaus
 

 
Pasakojimas nr.3 (konkurse dalyvauja)

Paštinio balandžio iš karališkojo Didžiosios Britanijos klubo istorija

Ne pirmą kartą bandau parasšti, bet ištrinu... tikrai nebepamenu, bet kažkuriame forume 2009 metais užsiminiau apie rastą paštinį balandį iš Didžiosios Britanijos. Nežinau ar galima pas jus virkauti ir istorijas pasakoti, ar yra čia žmonių, kuriuos domina paštiniai. Trumpai: 2009 rudenį atnešė neskraidantį su žiedais paštinį. Maitinau, atsigavo, bet buvo mazutuotas. Kelis kartus prausiau. Atėjo baisi žiema, gyveno jis pas mane kambaryje ant palangės - balandinė su televizoriumi Smile pavasari pakeitė plunksnas, pasitaisė orai - paleidau, o po 2 parų sugrįžo - supratau, mano.

 Pasto balandis karaliskasis

Pašto balandis iš karališkojo Didžiosios Britanijos balandžių klubo šildosi ant lietuviško radiatoriaus.

Vasarą dingdavo ryte, o grįždavo vakare. Vieną kartą grįžo visas išsigandes, o kitą dieną net neišskrido niekur, matyt kažkas bandė pagauti. Paskui dingo, ko gero susirado kažkur dar vienus namus, kažkas jį pagavo. 2010m rudenį staiga parlekia ir atsitupia ant palangės, praėjo 6 mėn. nuo dingimo... nelaikiau aš jo uždaryto, išleisdavau, po kelių dienų nebegrįžo. Manau jį tikrai kažkas turi priglaudęs, internete radau, kad jis is karališkojo Dižiosios Britanijos paštinių karvelių klubo. Nepretenduoju į gražinimą, tiesiog idomu kur jis paną susirado ką ir jei kas žino paleiskit, nelaikysiu aš jo uždaryto, veislei tikrai turėsit ir atskris jis pas jus tiesiog kažko sapnuoti jį pradėjau... beje kas jį turit, užsikrėtęs jis plunksnagraužiais iš svetimos balandinės grįžo, pasirūpinkit, arba paleiskit, išmaudysiu aš jį GB 09 N 56182. Parašykite jei kas ka žinote Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo automatinių reklaminių žinučių, jums reikia veikiančio Javascript, kad galėtumėte pamatyti adresą p.s. kasmet kokį paštinį tenka priglausti ir paskui paleisti, dažniausiai lenkų, o šito istorija tiesiog įdomi man gavosi... Įdomu kaip jam sekasi...

 

 
Pasakojimas nr. 2
Aš, mama ir tėvelis dažnai važiuojame į Vilniaus senamiestį pasivaikščioti, pasigrožėti aplinkiniais vaizdais, aplankyti senamiesčio bažnyčių ir, žinoma, palesinti paukščių. Tėvelis automobilyje visuomet turi maišiuką grūdų, nes laukinių paukščių lesinimas - tai jau mūsų šeimos tradicija. Mes ne tik juos maitiname, bet ir išnarpliojame balandžių kojytes nuo siūlų bei dar visokio galo, kurie dažniausiai nežmoniškai jas sužaloja...
Ir štai vieną kartą aš ir mama užėjome į parduotuvę, o tėvelis liko lauke bendrauti su balandžiais. Mums sugrįžus, tėvelio rankose pamatėme mažytį laukinį balandžiuką. Jis dar neturėjo plunksnelių, o tik jų užuomazgas ir buvo mano vaikiško kumštelio dydžio. Mažylis buvo visiškai išsekęs - vien odelė ir kauliukai. Tėvelis papasakojo, jog tik sekundei nukreipęs žvilgsnį į šalį nuo maitinamų balandžių, jis staiga tarp jų pastebėjo šį mažylį. Tarytum stebuklinga ranka jį nukėlė iš dangaus, žinodama, jog būtent čia ir dabar šiam našlaičiui bus suteikta pagalba. Ir mes, žinoma, negalėjome palikti jo mirčiai, paėmėme su savimi...
 balandziu augintoja
 
Kaip nekeista būtų, sekančią dieną mirė nuo vėžio mūsų 12 metų paštinė patelė ir tėvelis jos žiedelį uždėjo mūsų išgelbėtam laukiniam balandžiukui, kurį aš kiekvieną dieną maitinau apie 2 savaites, kol jis pats pradėjo valgyti. Aš mazylį pavadinau "Šeiminku" (taip pat laukinio balandžio garbei, kuris pas mus išgyveno 18 metu) ir rūpinausi tol, kol tapęs savarankišku balandinėje išsirinko sau žmoną ir nuo 2010 metų jau pats maitina savo vaikučius. Dabar, kai užeinu į balandinę, "Šeimininkas" jau nebeskrenda man į glėbį, bet visa širdimi tikiuosi, jog tikrai prisimena, kas jo antra mama. O mano širdutė tuo tarpu smarkiau ima plakti, kai matau savo balandinėje išdidžiai burkuojančią išgelbėtą gyvybę. :)
 
balandzio jauniklis
Laukiniai balandziai
 
Konkurse prizams laimėti aš nedalyvauju, bet rašysiu dar ne karta ir ne tik apie tai, kas mane džiugina, bet ir liūdina.
Agnieška is VilniausPasakojimas nr. 1
Noriu papasakoti apie Vilniaus balandininką Edvardą Sondovičių, kuriam jau beveik 80 metų. Savo balandžius jis maitina tik kokybišku grūdų mišiniu, taip pat duoda bulkos, pjausto daržoves, o į vandenį pila savo surinktų žolelių nuovirą. Bet svarbiausia, kad gaudamas varganą pensiją, jis ištisus metus, maitina dar apie 50 laukinių balandžių, pulką zylučių ir žvirblių, kuriems perka saulėgrąžas, kabina lašinukus ir lepina sviestuku. Atskrenda pas jį ir varnos, kurios yra lepinamos faršo ir bulvių kukuliais. O paklaustas, kiek jam tai kainuoja, jis tik tiek tepasakė: "Man maistui juk užtenka, tai kodėl gi negaliu padėti laukiniams paukščiams? Nes kas mane daugiau pradžiugins, jei ne zylutės stuksenimas į langą (kad greičiau duočiau skanėstų), jei ne laukinių balandžių burkavimas vos prašvitus, jei ne gražuolių varnų švelnus karksėjimas, primenant, jog ir jos jau čia!!! O svarbiausia, kad jaučiuosi paukščiams reikalingas, o jie man dar labiau - tai juk neįkainojama!!!" Toks jau tas paukščių mylėtojas ir balandžių augintojas-EDVARDAS SONDOVIČIUS.
Agnieška iš Vilniaus


 
  

 


 

 
 

Comments 

 
0 #24 BestTristan 2018-11-21 19:08
I see you don't monetize your blog, don't waste your
traffic, you can earn additional cash every month. You can use the best adsense alternative for any type of website (they approve all websites), for more info simply search in gooogle: boorfe's tips monetize your website
Quote
 
 
0 #23 BestArcher 2018-11-17 02:36
I have noticed you don't monetize your page, don't waste your traffic, you can earn additional bucks every
month. You can use the best adsense alternative for any type of website
(they approve all websites), for more details simply search in gooogle: boorfe's tips monetize your website
Quote
 
 
0 #22 BestMarilou 2018-11-13 18:24
I have noticed you don't monetize your blog, don't
waste your traffic, you can earn extra bucks every month.
You can use the best adsense alternative for any type of website (they approve all websites),
for more details simply search in gooogle: boorfe's tips monetize your website
Quote
 
 
0 #21 BestHermine 2018-11-11 15:32
I see you don't monetize your page, don't waste your traffic,
you can earn additional bucks every month. You can use the best adsense alternative for any type of website (they
approve all websites), for more details simply search in gooogle:
boorfe's tips monetize your website
Quote
 
 
0 #20 acoturomafaan 2018-11-02 10:48
http://doxycycline-cheapbuy.site/ - doxycycline-cheapbuy.site.ankor onlinebuycytote c.site.ankor
Quote
 
 
0 #19 awiqwit 2018-11-02 10:15
http://doxycycline-cheapbuy.site/ - doxycycline-cheapbuy.site.ankor onlinebuycytote c.site.ankor
Quote
 
 
0 #18 BestChadwick 2018-10-28 05:13
I see you don't monetize your site, don't waste your traffic, you can earn additional
bucks every month. You can use the best adsense alternative
for any type of website (they approve all websites), for more info simply search in gooogle: boorfe's tips monetize your
website
Quote
 
 
0 #17 uviposowiuro 2018-10-21 18:49
http://doxycycline-cheapbuy.site/ - doxycycline-cheapbuy.site.ankor onlinebuycytote c.site.ankor
Quote
 
 
0 #16 akuzabetule 2018-10-21 18:24
http://doxycycline-cheapbuy.site/ - doxycycline-cheapbuy.site.ankor onlinebuycytote c.site.ankor
Quote
 
 
0 #15 delotoagok 2018-10-21 18:00
http://doxycycline-cheapbuy.site/ - doxycycline-cheapbuy.site.ankor onlinebuycytote c.site.ankor
Quote
 

Add comment


Security code
Refresh

< Ankstesnis   Kitas >

ASOCIACIJA

sportiniai balandziai

SKELBIMAI

Kriukovo balti
PARDUODAMI BALANDŽIAI (09.12.2018)
kryziuociu patinukas
PERKAMI BALANDŽIAI (08.12.2018)
felegyhazeriai
PARDUODAMI BALANDŽIAI (26.10.2018)
Kauno baltajuosčiai (katūnai)
PARDUODAMI BALANDŽIAI (23.10.2018)
Sportiniai balandžiai
PARDUODAMI BALANDŽIAI (23.10.2018)


 
= Ad with Photo

Reklama

 Prekes balandziams
sportiniai balandziai
musu balandziai
aleksandro stulginskio universitetas
 
Automobiliu detales, aksesuarai
nekilnojamas turtas svajoniu bustas kaune
 
 
sava giria logo

Apklausa

Kiek kartų per dieną einate pas balandžius?
 

TranslateLankytojai online

Dabar naršo 10 svečiai(-ių)