Pradžia
Konkurso nugalėtojas: „Kaip pradėjote auginti balandžius?“ PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Balandininkas   

Balandininkui dovana, dovanos

Dėkojame visiems konkurso dalyviams, kurie pasidalijo savo įdomiomis istorijomis: Agnieškai, Liudui, Mindaugui iš Marijampolės, Jaroslav Požarickij, Justynai P., Rimantei, Arūnui M, Tomui Jurg. ir Balandžiu pasivadinusiam. Geriausio pasakojimo autorių lankytojai ir balandininkas.lt komisija išrinko AGNIEŠKOS istoriją. Visiems likusiems linkime nenusiminti, tai ne paskutinis skelbiamas konkursas.


Balandininkas.lt dovanos nugalėtojai.
Skrendančio balto balandžio fotografija (prizą įsteigė Linas). O kad balandžiai taip pat žinotų apie laimėjimą, bus padovanota pačių geriausių mineralų pakuotė (skiria Arūnas Gudunskas).
 
LAIMĖJUSI Agnieškos istorija
Mano istorija prasideda tuo, jog aš gimiau balandininko šeimoje...Dar būdama kūdikiu miegodavau vežimėlyje prie balandinės. Paaugusi, bėgioj au pievoj tarp balandžių. Mėgau gulėti ištiesusi savo mažas rankeles,pilnas grūdų ir laukti, kol balandžiai nutūps palesti. Kartais slėpdavausi balandinėje nuo lietaus ir paėmusi bulkutę, lepindavau savo mylimus sparnuočius trupiniais bei klausydavau jų nuostabaus burkavimo. O didžiausią patirtį įgijau tuomet, kai pati,savo begaline vaikiška kantrybe, paaukodama vasaros atostogas, išauginau baltą paštinį balandį, nes jo tėvai išskrido ir negrįžo. Štai nuo šio momento ir prasideda mano meilė baltiems balandžiams. Ir nors man dar tik 13 metų,bet jau dabar esu tvirtai įsitikinusi, jog balandžiai - tai mano mintys ir svajonės, sapnai ir tikrovė, vargai ir džiaugsmas! BALANDŽIAI - TAI MANO GYVENIMAS!

LIUDO balandžių auginimo istorija
Neprisimenu kada tiksliai, bet buvo senai. Aš dar po stalu lakščiau, o tėtis jau man apie juos pasakojo. Kaip laikė, kaip juos keitė pardavinėjo. Kaip kiaušinius parsinešdavo pažastyse, kad nesušaldytu benešant. Man 5 klasėje būnant stovykloje atvažiavo manęs aplankyti ir pasakė kad nupirko balandžių. Dabar nepamenu net kiek ir kokių, bet buvo du rudi. Atsimenu dėl to, kad bepratinant vienas pabėgo. Įsitaisė ant devynaukščio. Bandžiau gaudyti, bet kur tau. Sėdėdavau valandom ir žiūrėdavau kaip vyksta jų gyvenimas balandinėje. Ir dabar taip pasėdžiu. Vėliau atsirado "katūnai", "krymcai". Pirkom dar Šančiuose mažame turgelyje. Baigiant mokyklą reikėjo su balandžiais atsisveikinti. Išvažiavau studijuoti. Praėjo beveik 15 metų, kai vel jų nusipirkau. Tėvai persikėlė į nuosavą namą. Ant garažo balandžius reikėjo apgyvendinti.

MINDAUGO iš Marijampolės istorija
Sveiki balandininkai, n uo vaikytės man jau patiko visokie gyvūnai. O kai buvo 7 metai eidamas per turgų pamačiau kralikus ir labai užsinorėjau juos laikyti. Kadangi turėjau susitaupęs šiek tiek pinigėlių, todėl tėtė leido juos nusipirkti. Dar Marijampolėje eidavau į balandžių parodas, kuriose būdavo eksponuojami kralikai. Vieną kartą, kai man buvo 12 metų sugalvojau sudalyvauti loterijoje, kuri vyko parodoje. Norėjau laimėti jūros kiaulytę, bet išlošiau balandį – “Štoicą”. Tačiau grįžęs namo sužinojau labai liūdną žinią, jog tėvukas labai nemėgsta balandžių. Nežinodamas kur dėti, paukštį įleidau į aptvarą, kuriame močiutė perina vištas. Balandžiu rūpinausi dvi dienas, o vieną rytą jo jau neberadau. Tikriausiai tėvukas pamatęs – jį išleido. Man tapo liūdna be balandžio, tačiau po maždaug savaitės balandis sugrįžo. Įleidau į aptvarą ir palesinau, tuomet surezgęs gudrų planą, sugalvojau kaip palenkti tėvuką į savo pusę. Tėtė padarė karvelidė ir pradėjau auginti balandžius. Auginau iki 20 metų, kol visų neišguldė kažkoks plėšrus gyvūnėlis. Po to neauginau du metus, tačiau nuolat galvojau apie juos. Galbūt todėl vėl auginu ir džiaugiuosi balandžiais. Mano manymu, balandžiai nėra “pinigų šaltinis”, greičiau atvirkščiai – “pinigų šulinys”. Kaip yra pasakęs visiems gerai žinomas balandininkas ARŪNAS GUDUNSKAS sportiniai balandžiai nuaus kelnes, jei vien tik juos auginsiu. Man tai yra pramoga, o ne kažkoks verslas. Tokia mano istorija.

Jaroslav Požarickij iš Vilniaus istorija
Vaikystėje, kaip ir daugelis vaikų, kurie turi kaimus, vasaras praleisdavau pas senelius. Ten buvau įprates kasdien matyti naminius paukščius, gyvulius, bet tokio paukščio kaip naminis balandis net sapne nebuvau nei matęs, nei girdejęs. Bet namuose jau turęjau papūgų, žiurkėnų, kačiuką ir šuniuką, tačiau balandžių NE....
Taigi, vienos vasaros pabaigoje (apie 94 metus), atvažiavus tėvams į kaimą, išgirdau papasakojimą apie įdomų kaimyną, kuris laiko balandžius. Iš karto užsidegiau noru tuos paukščius pamatyti. Kitą dieną sugrįžus namo, nuskubėjau prie daugiabučio, kur stovėjo namukas "tikra balandinė". Viduje burkavo daug spalvotų man nematytos spalvos paukščių, labai besiskiriančių nuo laukinių balandžių.
Dienas praleistavau ten pat, susipažinau su seimininku Vladu Blažinsku. Manau daugelio balandininkų pažįstamu. Išgirdau daug pasakojimų apie balandžius, jų skrydį, grožį...O būdamas 10 metų jau gavau dovanų savo pirmąjį balandį-rudmargį vartiklį.

Justynos P. istorija
Po vestuvių liko 2 balandžiai. Vieną sugavo vanagas, o kitas pasiliko. Tuomet sugalvojau, kad galiu balandį pagauti ir laikyti narvelyje. Pagautas balandis narvelyje su vištomis tupėjo 1,5 metų. Po to pasakiau tėčiu, kad arba reikia balandį paleisti, arba įsigyti daugiau. Nusprendėme įsigyti daugiau, suradome balandininką iš kurio nusipirkome 7 balandžius. Pirkome, kad namuose auginam balandžiui nebūtų liūdna. Vėliau iš to žmogaus nupirkome visus balandžius. Taip didėjo ir užaugo mūsų balandžių pulkas 100, 150, 200 ir 350. Veisiame balandžius iki dabar.

Rimantės istorija

Pirmasis balandis mūsų namuose atsirado pats. Jis atskrido į mūsų garažą, kuriame vaikščiojo ilgai. Po to pabandėme jį pagauti rankomis, jis mus prisileido. Labai džiaugėmės juo, tačiau po kurio laiko žolyne pamatėme daug plunksnų. Supratome, kad balandį sudraskė katinas. Nuliūdome, nes prisirišome prie balandžio. Būdavo gražuolis atskrenda ir tupi ant peties. Po keleto metų apsilankėme balandžių parodoje ir nusipirkome du balandžius. Nuo to laiko domimės jais. Vėliau nusipirkome dar du, dar vienas atklydo. Priperėjo vaikučių, taip mes visi draugiškai ir gyvename.
 
Arūno M. istorija
Pirmus povinius balandžius pamačiau prieš pusę metų pas paukštininkę. Paukščiai mano gyvenimo prasmė, todėl nusprendžiau paprašyti jos poros balandžių. Kadangi pas ją dirbau dvi savaites, todėl išvažiuodamas gavau gražių balandžių porą. Jie sužavėjo ne tik mane, bet ir visus šeimos narius. Tačiau vienas iš balandžių jau kitą dieną pabėgo. Man buvo labai gaila. Aš tikėjau, kad pabėgėlį susigražinsiu. Po poros dienų jis nusileido ant kaimynų pastato. Priėjus arti pavyko sučiupti ir vėl buvau laimingas. Vėliau pamačiau balandžius skrajūnus. Tokie balandžiai akis traukė dar labiau negu turimi poviniai. Nusprendžiau įsigyti skrajūnų ir nuvykau pas netoliese gyvenantį balandininką. Nusipirkau keletą, tačiau teko nusivilti nes paukščiai beveik neskraidė. Nenuleidau rankų ir tai nesumažino noro įsigyti skraidančių balandžių.

Tomo Jurg. Istorija
Aš balandžius pradėjau laikyti maždaug prieš 3 metus, kai pasistačiau voljerą fazanams. Tuomet porelę balandžių man padovanojo, bet tada nežinojau nei kokia jų veislė. Balandžiai man patiko ir supratau, kad balandžiai mano draugai

Balandis111
Gal prieš 10 metų pirmuosius balandžius pamačiau pas giminaitį. Iš karto sužavėjo paukščiai savo skrydžiu. Pavykus prikalbinti močiutę 4 giminaičio padovanoti pirmieji balandžiai - mišrūnai jau keliavo pas mane. Po to mini balandinės statybos, pratinimo vargai ir kiti įspūdžiai.
 
 
< Ankstesnis

ASOCIACIJA

sportiniai balandziai

SKELBIMAI

Bakincai
PARDUODAMI BALANDŽIAI (25.07.2020)
Suvazevimas
KLAUSIMAI ir KITA (13.07.2020)
TROUWIT MULTIVITAMINER 100 ml
PREKĖS BALANDŽIAMS (12.07.2020)
Minkšta rūgštis IV 150 ml
PREKĖS BALANDŽIAMS (12.07.2020)
Dvikuodžiai uzbekai
PARDUODAMI BALANDŽIAI (04.07.2020)


 
= Ad with Photo

Reklama

 Prekes balandziams
sportiniai balandziai
musu balandziai
aleksandro stulginskio universitetas
 
Automobiliu detales, aksesuarai
nekilnojamas turtas svajoniu bustas kaune
 
 
sava giria logo

Apklausa

Kiek kartų per dieną einate pas balandžius?
 

TranslateLankytojai online

Dabar naršo 12 svečiai(-ių)