Pradžia
Kodėl balandžių patelės nededa kiaušinių? PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Balandininkas   
Balandžių kiaušiniai Kai kurie balandžių augintojai skundžiasi, jog balandžių patelėms būna kiaušinių dėjimo problemų. Arba jos padeda tik vieną kiaušinį, arba nė vieno. Šią problemą gali sukelti keletas priežasčių. Visų pirma reikia žiūrėti, ar patelė ne per daug riebi, nes riebioms patelėms ir kyla problemų dedant kiaušinius..
 
 
Kita dažnai iškylanti problema – gimdos infekcija. Ši infekcija išplinta gimdos kiaušidžių srityje ir trukdo apvaisinimą bei vaisiaus formavimąsi. Vaisiaus vystymais sustoja ankstyvoje stadijoje. Esant infekcijai, ištinsta apatinė patelės pilvo dalis. Šis sutinimas yra uždegimo gimdoje kiaušidžių pasekmė. Esant gimdos kiaušidžių uždegimui paukštis turi būti gydomas individualiai, vos tik užsikrėtęs. Tokiu atveju reikalingi atitinkami antibiotikai, kurie duodami 10-ties dienų bėgyje. Kaip papildą rekomenduojama duoti produktą, kurio sudėtyje yra vitaminų E, D ir kalcio. Tokiu būdu „mechanizmas“ pataisomas ir patelė gali vėl normaliai dėti kiaušinius.
 
Balandziu kiausiniai
 
Gera priežiūra: mineralai ir lesalai su vitaminais E, A, D, kalciu gali padėti atstatyti balandžių patelių vaisingumą. 
 
Kita nevaisingumo priežastis – kiaušialąsčių nebuvimas kiaušidėse. Šių apvaisintų kiaušialąsčių dėka vystosi būsimieji kiaušiniai. Kiaušialąsčių skaičius, kurį patelė jau turi nuo pat gimimo, vėliau nekinta ir naujos kiaušialąstės neatsiranda. Jeigu „ąsotis“ ištuštėja, patelė daugiau nebepadeda nė vieno kiaušinio, šiuo atveju negelbsti ir gydymas hormonais.

Žodžiu, jeigu turite vieną ar kelias nededančias kiaušinių pateles, reikia ištirti, ar to priežastis nėra gimdos uždegimas. Jeigu priežastis ne ši, paukščiams reikia duoti lesalo su vitaminais E, A, D ir kalciu. Jei ir po to patelė nepradeda dėti kiaušinių, jai padėti neįmanoma.

Arunas Gudunskas
 
 

Add comment


Security code
Refresh

< Ankstesnis   Kitas >

ASOCIACIJA

sportiniai balandziai

SKELBIMAI

Žirniai
PREKĖS BALANDŽIAMS (15.07.2019)
Balti goncai
PARDUODAMI BALANDŽIAI (15.07.2019)
IŠPARDUODAMI BALANDŽIAI
PARDUODAMI BALANDŽIAI (06.07.2019)
Perku
PARDUODAMI BALANDŽIAI (30.05.2019)
perku
PERKAMI BALANDŽIAI (14.05.2019)


 
= Ad with Photo

Reklama

 Prekes balandziams
sportiniai balandziai
musu balandziai
aleksandro stulginskio universitetas
 
Automobiliu detales, aksesuarai
nekilnojamas turtas svajoniu bustas kaune
 
 
sava giria logo

Apklausa

Kiek kartų per dieną einate pas balandžius?
 

TranslateLankytojai online

Dabar naršo 1 svečias