Pradžia
Kodėl visuomenė nemėgsta balandžių? PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Balandininkas   
Trafalgaro aikste ir balandziaiŠiuo klausimu ypač daug diskutavo Londono meras, vyko teisinis mūšis ar galima įvesti draudimą lesinti balandžius garsiojoje Trafalgaro aikštėje. Bet kodėl vis tik žmonės nemėgsta balandžių? Yra tekę išgirsti net ir Lietuvoje kaip žmonės balandžius vadina ne itin maloniais žodeliais: „sparnuotos žiurkės“, „žiurkės su sparnais“ ar „oro parazitai“. Galima susidaryti nuomonę, kad balandžiai vieni nemėgstamiausių paukščių, apskritai. Londone netgi keletas apsukrių verslininkų uždirbo pardavinėdami marškinėlius turistams su užrašu „I hate pigeons“ (aš nekenčiu balandžių). Taip pat balandžiai siejami su ligomis, su aplinkos teršimu ir žala miestui.

 

Iš kitos pusės jau daugelį metų balandžiai vertinami kaip didelis žmogaus turtas. Senovėje garbinami įvairių religijų, o garsusis mokslininkas Čarlzas Darvinas juos intensyviai studijavo prieš pateikdamas evoliucijos teoriją. Abiejuose pasauliniuose karuose balandžiai buvo gyvybiškai svarbūs ir naudoti komunikacijai, šie paukščiai padėjo išgelbėti tūkstančius gyvybių. Todėl ir šiandien egzistuoja žmonių, kurie myli ir augina balandžius.

Balandžių bloga reputacija yra susijusi su tuo, jog žmonės neskiria gatvės balandžių nuo tų, kurie prijaukinti, auginami ir veisiami privačiose balandinėse. Daugelis žmonių įsitikinę, jog nuo balandžių užsikrečia daug žmonių įvairiomis ligomis, tačiau balandininkai teigia, kad nėra nei vieno oficialaus rašto tai patvirtinančio ir tokia nuostata, kad balandžiai dideli ligų nešiotojai, paprasčiausiai perdėta.

 Trafalgaro aikste ir balandziai vaikas

 
< Ankstesnis   Kitas >

ASOCIACIJA

sportiniai balandziai

SKELBIMAI

Kriukovo balti
PARDUODAMI BALANDŽIAI (09.12.2018)
kryziuociu patinukas
PERKAMI BALANDŽIAI (08.12.2018)
felegyhazeriai
PARDUODAMI BALANDŽIAI (26.10.2018)
Kauno baltajuosčiai (katūnai)
PARDUODAMI BALANDŽIAI (23.10.2018)
Sportiniai balandžiai
PARDUODAMI BALANDŽIAI (23.10.2018)


 
= Ad with Photo

Reklama

 Prekes balandziams
sportiniai balandziai
musu balandziai
aleksandro stulginskio universitetas
 
Automobiliu detales, aksesuarai
nekilnojamas turtas svajoniu bustas kaune
 
 
sava giria logo

Apklausa

Kiek kartų per dieną einate pas balandžius?
 

TranslateLankytojai online

Dabar naršo 7 svečiai(-ių)