Pradžia
Naujos balandžių laikymo taisyklės PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Balandininkas   

Draudziama laikyti balandziusKauno balandininkams nepatiko miesto valdžios sprendimas sugriežtinti gyvūnų ir paukščių laikymo taisykles. Balandžių auginimas tik gavus kaimynų sutikimą, anot jų, yra ne tvarkos ir švaros siekimas, o vien bandymas “įkąsti balandininkams”.

Kaunietis Gediminas Meiliūnas, Lietuvos balandžių sporto federacijos pirmininkas, nustebo sužinojęs, kad Kauno valdžia patvirtino naujas gyvūnų ir paukščių laikymo taisykles.

“Nesąmonė, kad reikės prašyti kaimynų sutikimo laikyti balandžius, - pareiškė jis. - Tai ne bandymas miestą apsaugoti nuo nešvaros, o pats geriausias būdas balandininkui “įkąsti”. Jeigu kaimynas dėl ko nors bus prieš mane nusiteikęs, tokio sutikimo neduos. Lietuviai yra lietuviai.”

Pasak jo, jei Kauno valdžia taip susirūpino miesto švara, galima paklausti, kaip miesto įvaizdžiui kenkia ir kaip miestą teršia varnos, kurios skraido pulkai, pagaliau - laukiniai, niekieno neprižiūrimi balandžiai? O valkataujantys katės, šunys, kurių mieste tūkstančiai?

“Man, balandžių augintojui ir mylėtojui, - tai ir hobis, ir gyvenimo būdas, - tęsė jis. - Todėl esu įsitikinęs, kad tokias nesąmoningas taisykles galėjo patvirtinti tik tie, kurie niekada gyvenime neauginę nei papūgėlės ar kanarėlės, nei šunelio ar katytės.”

Panašios nuomonės ir į Kauno rajoną gyventi išsikėlęs balandžių mylėtojas Rimantas Chmieliauskas.

“55 metus išgyvenau Kaune, ir vien dėl to, kad labai myliu balandžius, prieš trejus metus buvau priverstas keisti gyvenamąją vietą, - kalbėjo jis. - Pavargau kovoti su nesibaigiančiais kaimynų priekaištais. Apie kokius leidimus ar kaimynų sutikimą balandžių augintojams valdžia vapa! Tegu pirmiau sutvarko mieste valkataujančius gyvūnus, iš tolo dvokiančius “bomžus”, tada kabinėjasi prie balandžių augintojų. Juk aplinką teršia ir laukiniai balandžiai, ir varnos. Be to, žiemą balandžiai paprastai būna patalpose, tik vasarą paskraido. Vasarą lietutis nulijo - ir balandžio paliktus teršalus nuplovė. Tai kokia čia problema?”

Švaros ir tvarkos būtina laikytis

Andrius KUPČINSKAS - Kauno meras:

Man keisti balandininkų teiginiai, kad miesto taryba nustatė neva per griežtas gyvūnų, taip pat ir paukščių, laikymo mieste taisykles. Juk tos taisyklės buvo suderintos su Gyvūnų globos ir priežiūros tarnyba, niekas tam neprieštaravo. Ir į tarnybos teiktus siūlymus buvo atsižvelgta. Balandininkai pyksta, kad norint bute auginti balandžius dabar reikia kaimynų sutikimo. Bet kodėl jie nesuvokia, jog kitiems daugiabučių gyventojams balandžiai, nuolatinis jų teršimas, irgi gali nepatikti? Kiek skundėsi žmonės dėl to. O jei balandžiai auginami privačioje valdoje, niekas jokių sutikimų iš kaimynų ir toliau nereikalaus.

Balandininkus galiu nuraminti, jog vyksta darbas švarinant valkataujančius šunis bei kates iš miesto. Visai neseniai tuo užsiimančiai įmonei taryba skyrė papildomų pinigų, nes anksčiau skirti jau baigėsi. Tačiau balandininkai toliau savo nosies nelinkę matyti.

 

 Virginija SABUTYTĖ

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Ketvirtadienį Kauno miesto savivaldybės taryba patvirtino papildytas Gyvūnų laikymo Kauno mieste taisykles. Iki šiol galiojusios 2005 metais patvirtintos taisyklės buvo švelnesnės. Įtraukus gyventojų ir gyvūnų globos įstaigų pasiūlymus daugiabučiuose ir privačiuose namuose augintinius turintiems kauniečiams reikės paisyti daugiau įvairių reikalavimų.

Naujosios redakcijos taisyklės numato, kad gyvūno savininkas arba atsakingas asmuo privalo užtikrinti, kad gyvūnas nekeltų triukšmo, viršijančio leidžiamus triukšmo ribinius dydžius. Be to, iki šiol gyventojai galėjo laikyti balandžius be kaimynų sutikimo. Tuo metu dabar taisyklėse nustatyta, kad balandžiai gali būti laikomi tik savininko nuosavoje valdoje, tam tikslui pritaikytose patalpose ir tik turint raštišką gretimų valdų savininkų sutikimą.

Gauti kaimynų susitikimą raštu reikės ir daugiabučiuose šunis ar kates auginantiems kauniečiams. Tai, jog sutinka, kad kaimyniniame bute gyventų šuo ar katė, turės patvirtinti visų butų, su kurių sienomis, lubomis ir grindimis ribojasi gyvūno šeimininkų butas, gyventojai.

Naujosios taisyklės papildytos ir reikalavimais bitininkams bei prevencinėmis priemonėmis, kurios padėtų mažinti beglobių gyvūnų skaičių mieste.

 

 

---------------------------------------------------------

Taryba patvirtinto naujas gyvūnų laikymo taisykles


Kaimynų leidimo, norint laikyti keturkojį, vilniečiams nereiks, bent jau kol kas
Vilniaus miesto taryba pritarė naujoms gyvūnų laikymo taisyklėms. Pagal jas vilniečiams, norintiems įsigyti augintinį, kaimynų raštiško sutikimo gauti nereikės.

Leidimai tik pakurstys nesantaiką

Tvirtinant naująsias taisykles taryboje pagrindinis mūšis užvirė dėl punkto, kuris apribotų daugiabučiuose namuose gyvenančius gyvūnų mylėtojų teises. Taisyklėse įtrauktas punktas, kuris įpareigotų gyventojus, norinčius įsigyti augintinį, gauti greta esančių butų savininkų raštišką sutikimą. Esą daugiabučiame name daug patalpų yra bendro naudojimo: laiptinės, liftai, koridoriai ir kitos. Be to, greta gyvenantis augintinis gali trikdyti kaimynų ramybę.

Siūlymui paprieštaravo Savivaldos plėtojimo, ryšių su visuomene ir viešosios tvarkos komitetas. Jo pirmininkė Violeta Podolskaitė tikino, kad toks ribojimas dar labiau supriešintų gyvūnų augintojus ir kaimynus. Mat greta gyvenantis gali nepasirašyti sutikimo vedinas asmeninių nuoskaudų. Esą tik pats žmogus gali nuspręsti, reikia jam augintinio ar ne, o kaimynų ramybei ir tinkamoms gyvenimo sąlygoms užtikrinti yra parengtos gyvūnų laikymo taisyklės. Jų augintinio savininkas laikytis privalo, antraip jam gresia piniginės baudos.

„Sutikimai - labai formalus dalykas ir jis taps didžiausiu nesantaikos, terorizavimo ir nesusišnekėjimo šaltiniu. Ir sutikimas neišspręs tų problemų, kurios ir taip supriešino šitas dvi stovyklas. Reikia labiau stiprinti administracinę priežiūrą, reikia stiprinti gyvūnus auginančių atsakomybę“, - tarybą bandė įtikinti V.Podolskaitė.

V.Martikonis: „Tegul nusprendžia patys!”

Tuo metu Vilniaus vicemeras Vidmantas Martikonis siūlė palikti punktą, kuriuo gyvūną auginantys gyventojai įpareigojami gauti kaimyno raštišką sutikimą, bet kartu siūlė suteikti galimybę nuspręsti ir patiems vilniečiams. Esą jeigu šiai taisyklei prieštarautų daugiabučio namo bendrija arba gyventojų pasiūlymų sulaukusi namą administruojanti bendrovė – ji gali šio ribojimo konkrečiam namui ir netaikyti.

Savivaldybės Teisės departamento direktorius Egidijus Vilkickas įspėjo, kad, leidus apsispręsti patiems gyventojams, kiltų klausimas dėl jų ar namą administruojančios bendrovės kompetencijos. Be to, pasunkėtų galimybė taikyti administracines baudas taisyklių nesilaikantiems gyvūnų augintojams.

Atsižvelgusi į visus išsakytus argumentus taryba nusprendė pritarti projektui, kuriuo gyvūnų augintojams nereikia gauti kaimynų raštiško sutikimo.

Sutrumpino leidimo galiojimą

Taryba nusprendė pakeisti ir šunų laikymo taisykles. Iki šiol visi šunys privalėjo būti vedžiojami su antsnukiais, išskyrus tų veislių keturkojus, kuriems šios priemonės negaminamos. Be antsnukio pasivaikščiot galima išvesti tik tą šunį, kuriam atliktas socializacijos testas ir išduotas leidimas.

„Jeigu šuo didelis, bet, šeimininko nuomone, nėra agresyvus, jis gali būti vedžiojamas ir be antsnukio. Tačiau šeimininkas keturkojį pirmiausia turi nuvesti į pripažintą kinologų draugiją, kur šuniui bus atliekamas socializacijos testas. Jį išlaikiusiam gyvūnui išduodamas pažymėjimas, tačiau nuo šiol pažymėjimas galios tik 3 metus. pagal ankstesnėse taisykles pažymėjimas būdavo išduodamas neribotam laikui“, - sakė savivaldybės Civilinės saugos ir viešosios tvarkos departamento direktoriaus pavaduotojas Rimantas Ramanauskas. 

Benamės katės nebus migdomos

Taip pat keičiasi ir benamių kačių globa. Iki šiol benamės katės gaudomos, vežamos į savivaldybės bendrovę „Grinda“, sterilizuojamos ir laikinai apgyvendinamos. Jeigu per dvi savaites niekas jų nepaima globoti, katės užmigdomos. Ilgiau benamių kačių „Grindos“ darbuotojai laikyti negali dėl finansų bei vietos stokos. Kartais kates priglaudžia individualūs gyvūnų globos namai, tačiau visi jie perpildyti.

Naujose taisyklėse siūloma sugautas ir sterilizuotas benames kates grąžinti į tą vietą, iš kurios jis buvo paimtos. „Kaip ten bebūtų, tos katės vietinės, jos nebesidaugins ir į tą teritoriją jos svetimų katinų neįleis. Be to, jos teritorijoje naikina graužikus“, - tikino R.Ramanauskas.

 

-------------------------------------------------------

 

Kauno miesto savivaldybės taryba patvirtino naujos redakcijos Gyvūnų laikymo Kauno mieste taisykles. Anksčiau galiojusios 2005 metais patvirtintos taisyklės papildytos naujais punktais, atsižvelgiant į gyventojų ir gyvūnų globos įstaigų pasiūlymus.

Taisyklės numato, kad gyvūno savininkas arba atsakingas asmuo privalo užtikrinti, kad gyvūnas nekeltų triukšmo, viršijančio leidžiamus triukšmo ribinius dydžius, nustatytus Lietuvos Respublikos triukšmo valdymo įstatyme ir Lietuvos higienos normoje „Akustinis triukšmas. Triukšmo ribiniai dydžiai gyvenamuosiuose ir visuomeninės paskirties pastatuose bei jų aplinkoje".

Iki šiol gyventojai galėjo laikyti balandžius be kaimynų sutikimo. Naujose taisyklėse nustatyta, kad: balandžiai gali būti laikomi tik savininko nuosavoje valdoje tam tikslui pritaikytose patalpose ir tik turint raštišką kaimyninių valdų savininkų sutikimą.

Raštišką kaimynų, kurių butai ribojasi sienomis, lubomis ir grindimis, sutikimą reikės gauti norint pradėti laikyti šunį ar katę daugiabučiame name.

Naujos taisyklės kalba ir apie benamių kačių populiacijos mažinimą ir bitynus. Apie tai ankstesnėse taisyklėse nebuvo užsimenama.

Naujose taisyklėse atsiranda iki šiol nevartoti terminai dekoratyviniai ir laboratoriniai gyvūnai. Dekoratyviniai gyvūnai - visi prijaukinti (domestikuoti) ar jaukinami laukiniai gyvūnai, laikomi tenkinti žmonių estetinius, auklėjimo ir mokymo poreikius.
Laboratoriniai (eksperimentiniai) gyvūnai - visi gyvūnai, specialiai auginami laboratoriniams tyrimams ar eksperimentams.

Bendrųjų reikalų departamento vyriausioji specialistė
Aušra Kriaučiūnaitė Partikienė

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
< Ankstesnis   Kitas >

ASOCIACIJA

sportiniai balandziai

SKELBIMAI

TAUBEN GOLD
PREKĖS BALANDŽIAMS (31.08.2018)
Povinių balandžių
PERKAMI BALANDŽIAI (22.07.2018)
Birminhem roller
PARDUODAMI BALANDŽIAI (13.07.2018)
felegyhazeriai
PARDUODAMI BALANDŽIAI (23.06.2018)
Parduodami juodi vysakrylai
PARDUODAMI BALANDŽIAI (13.06.2018)


 
= Ad with Photo

Reklama

 Prekes balandziams
sportiniai balandziai
musu balandziai
aleksandro stulginskio universitetas
 
Automobiliu detales, aksesuarai
nekilnojamas turtas svajoniu bustas kaune
 
 
sava giria logo

Apklausa

Kiek kartų per dieną einate pas balandžius?
 

TranslateLankytojai online

Dabar naršo 70 svečiai(-ių)