Pradžia
Ar dinozaurai ir balandžiai turi ką nors bendro? PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Balandininkas   
Dinozauras_balandziai_pigeons

Kaip praneša "Mokslo naujienos" ar gali tas baisusis, plėšrusis dinozauras (Tyranozauras) ir šiuolaikiniai balandžiai turėti ką nors bendro? Atlikta nauja studija, sudaryta iš grupės paleontologistų tyrė minėto dinozauro žandikaulius ir kitus griaučius. Pasirodo, jog žiaurusis dinozauras galėjo būti apkrėstas trichomonozės liga, o būtent šia liga dažnai serga ir šiuolaikiniai balandžiai.

 

Tačiau balandžiai dažnai serga užslėpta trichomonozės forma ir balandžai laisvai skraidydami, lengvai galėjo šią ligą perduoti dinozaurams, kai vaišindavosi apsikrėtusio balandžio mėsa. Toliau bet kokio kontakto metu, platinti ligą savo gentainiams. Dinozauro Rex ir balandžio ryšys nėra toks netikėtas, nes juos sieja evoliucinis ryšys.

Remiantis palentologų įrašais mokslo žurnaluose, trichomonozę gali sukelti lėtinė gerklės infekcija, paliekanti pakitimus duobučių pavidalu. Muziejuose keli žinomiausi dinozauro T. Rex egzempliorių skeletai turi tokių ir panašių pokyčių. Vienos, kuriose matyti dantų žymės yra susirėmimo, kovos su kitais gyvūnais pasėkmė, o kitos gali būti trichomonozės rezultatas.

Trichomonozė gali būti mirtina liga, nes infekcija ir besikaupiančios apnašos panašios į olandišką sūrį užkemša kvėpavimo takus taip jog, gyvūnas nebegali kvėpuoti ar ryti maisto. Mokslininkas Wolfas sako, kad remiantis šiais faktais, įrodymais, jo tyrinėtas dinozauras galėjo turėti 10 duobučių žandikaulyje ir galėjo nustipti iš alkio dėl nesugebėjimo maitintis.

 

Šaltinis: www.washingtonpost.com

Balandziai dinozauras, pigeons, golubi

Tiranozauras (lot. Tyrannosaurus rex) vadinamas vienu baisiausių ne tik savo laikmečio, bet ir visų laikų dinozauru. Tiranozauras - didžiulis mėsėdis dinozauras, gyvenęs vėlyvuoju kreidos periodu Azijoje ir Šiaurės Amerikoje. Nors ir buvo kiek didesnis negu alozaurai, ūgiu neprilygo Kreidos mėsėdžiams spinozaurams ir gigantozaurams. Buvo maždaug 12 metrų ilgio ir 4,6 – 6 m aukščio. Veikiausiai šis dinozauras svėrė apie 5-8 tonas. Tiranozauro kojos ilgis buvo maždaug 3,5 m. Vienas jo žingsnis – 1,76 m. Labai didelis gyvūnas galėjo judėti 3,7 – 4,6 m žingsniais. T-rexo sukandimo jėga galėjo siekti 3,1 tonos (didžiausių šių dienų baltųjų ryklių žandikauliai spaudžia iki 1,8 tonų jėga).
 

 
< Ankstesnis   Kitas >

ASOCIACIJA

sportiniai balandziai

SKELBIMAI

Kriukovo balti
PARDUODAMI BALANDŽIAI (09.12.2018)
kryziuociu patinukas
PERKAMI BALANDŽIAI (08.12.2018)
felegyhazeriai
PARDUODAMI BALANDŽIAI (26.10.2018)
Kauno baltajuosčiai (katūnai)
PARDUODAMI BALANDŽIAI (23.10.2018)
Sportiniai balandžiai
PARDUODAMI BALANDŽIAI (23.10.2018)


 
= Ad with Photo

Reklama

 Prekes balandziams
sportiniai balandziai
musu balandziai
aleksandro stulginskio universitetas
 
Automobiliu detales, aksesuarai
nekilnojamas turtas svajoniu bustas kaune
 
 
sava giria logo

Apklausa

Kiek kartų per dieną einate pas balandžius?
 

TranslateLankytojai online

Dabar naršo 28 svečiai(-ių)