„Agasijaus boinai“ PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Balandininkas   
Sveikas, Arūnai.
Nežinau, ar reikalingos tokios smulkmenos, bet pradėsiu nuo to, kad man 49-eri metai. Prisimenu, kaip kartu su savo proseneliu žengiau pirmuosius žingsnius balandinėje. Mane pavadino prosenelio Agasijaus vardu jo garbei, ir aš manau, kad nuo to momento aš tapau balandininku. Prosenelis turėjo 5 sūnus. Jis man pasakojo, kad balandžius augino mano senelis, kuris gyveno Kirovakane ir jo brolis, tuo metu gyvenęs Leninakane. Deja, mano senelis žuvo Didžiojo Tėvynės karo metu Kryme. Prosenelis nusprendė, kad vietoje žuvusio sūnaus balandžius auginsiu būtent aš, todėl jau ankstyvoje vaikystėje pradėjo mane mokyti šio meno, nes kitaip šio užsiėmimo ir nepavadinsi.
Pirmiausiai jis mane mokė, kaip teisingai prižiūrėti paukščius (teisingai šerti, teisingai įrengti lizdus). Tik po to išmokė, kuriuos iš jauniklių ir kokio amžiaus reikia varinėti, kiek kartų per dieną ir kokį išbaigtą, be priekaištų vertimąsi ir mušimą sparnais jie turi atlikti. Jis aiškino, kokiu būdu iš jauniklių atrinkti geriausius ir kaip individualiai su jais dirbti, nes tų jauniklių labai sudėtingas ir nepakartojamo grožio žaidimas.
Prisimenu, kai man buvo 13 metų, pas mano senelį į Kirovakaną atvažiavo jo brolis iš Leninokano paimti balandžių. Iš mūsų jis išsivežė porą švariai melsvų ir porą melsvų baltasparnių. Tai aš parašiau tam, kad žinotumėte, kokios giminingos linijos mano balandžių gali būti, o ar išliko balandžiai grynakraujais, kuriuos mano senelio brolis išsivežė į Leninokaną, nežinau.
Prosenelis Agasijus buvo pirklys ir išvažiuodavo, pasiėmęs auksinių papuošalų, o parsiveždavo atgal įvairių medžiagų ir dar kokių daiktų. Bet paskutinį kartą jis grįžo be papuošalų ir be daiktų, narveliuose buvo balandžiai. O ar is juos pirko, ar gavo dovanų, niekas nežino. Šiuo metu turiu 200 veislinių porų.
Savo balandžius paveldėjau iš prosenelio. Jie grynakraujai ir jau apie 250 metų mano proseneliai juos laiko. Nebuvo maišomi su kitomis veislėmis. Mano balandžiai labai gerai įvertinti įvairiose parodose.
Skrydžio kokybė:
1. Skrydžio trukmė – nuo 1 iki 6 val.
2. Daromas stulpas – nuo 10 iki 30 m.
3. Vertimųsi skaičius darant stulpą – nuo 3 iki 10.
Privalomi sugebėjimai
1. Stulpas daromas garsiai mušant sparnais
2. Stulpas daromas toliau po vertimosi.
3. Mynimas kojomis vertimosi ir mušimo sparnais metu.
4. Sukimasis aplink ašį darant stulpą.
5. Kaskadinis vertimasis ir mušimas sparnais.


Balandžių spalvinė gama įvairi.
Siunčiu Jums savo balandžių nuotraukas. Balandžių aprašymą Jūs jau skaitėte, o veislė – senovės armėnų, vadinasi „Agasijaus boinai“, pavadinta mano prosenelio Agasijaus garbei.
Prosenelis man padovanojo paukščius: švariai baltos, švariai juodos spalvos, o taip pat geltonų, melsvų, raibų, pieno spalvos ir paukščių, kuriuos mes vadiname „citrininiais“. O daugelis juos vadina „agaranais“. Šių spalvų balandžius aš sukryžminau, gavau raibus, nors švarias spalvas išsaugojau iki šiol. Pagrindinis prosenelio reikalavimas buvo tas, kad aš jokiu būdu nekryžminčiau šios veislės balandžių su kitų veislių balandžiais, nes tai mūsų giminės tradicija.
Šiuo metu esu Kryme, Evpatorijaus mieste.
Mano vardas Agasijus, mano kontaktinis telefonas: 809 760 619 08, namų: 806 569 323 87.
Pagarbiai, Agasijus Kazachecjan .
 
< Ankstesnis   Kitas >