Pradžia
Kauno parodos atgarsiai 2009 PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Balandininkas   
 
Meilės dieną ir sekmadienio pirmą dienos pusę burkavo balandžiai, kudakavo vištos, fazanai, šurmuliavo balandininkai LŽUŪ. Parodoje buvo galima sutikti įvairių žmonių: gydytojų – profesorių, solidžių firmų vadovų, ūkininkų, studentų, mokinių... Pastebėti vaikštinėjančias šeimas su savo atžalomis, kurie aktyviai savo pirštelius kišo į narvelius ir norėjo liesti balandžius. Teko išgirsti, vaikus klausinėjančius savo mamyčių:“Ar balandžiams nešalta? Juos reikėjo sudėti į narvelius po du, kad būtų šilčiau“. Iš tikrųjų salėje temperatūra buvo žema. Tai netgi turėjo įtakos balandžių formai, kai kuriems žmonėms paukščiai galėjo pasirodyti daug prastesni dėl pašiauštų plunksnų (kad susidarytų oro tarpeliai ir balandis galėtų palaikyti reikiamą kūno temperatūrą).

 

Šeštadienį iš dažnos pagyvenusios moteriškės nuskambėdavo nepasitenkinimo pilnas komentaras: „O kur papūgos? Nėra nei vienos papūgos! O skelbime rašo, kad bus papūgos! Kur bent viena ...?“ Deja, papūgos nebuvo pamirštos, tačiau jos pasirodė tik sekmadienį arba šeštadienį buvo kažkur nepastebimoje vietoje.

 

Teko skaityti gerų atsiliepimų apie parodą: „Šiandien vasario 14 dieną mes nutarėme apsilankyti dekoratyvinių balandžių parodoje. Turbūt teko girdėti palyginimą, kad įsimylėjėliai burkuoja kaip balandžiai. Kartu su vaikais nutarėme įsitikinti šio posakio tiesa. Kokių gražuolių teko pamatyti, ir ne bet kokių – margaspalvių, garbanotomis plunksnomis, įspūdingais snapais. Tikrai nesame tokių matę nei televizijoje, nei pas pažįstamus, laikančius dekoratyvinius balandžius. Vaikai liko sužavėti.“

 

Taigi paroda buvo vykusi tik priklauso iš kurios pusės į ją pažiūrėsite, kokie buvo Jūsų lūkesčiai ir kuriuo metu joje buvote. Parodos organizavimas geras, o jeigu dar žinotumėte kiek laiko buvo skirta organizavimui ir kiek žmonių dirbo. Visiems, kuriems paroda nepatiko pasiūlymas: „Surenkite geresnę. Atvyksime apžiūrėsime, įvertinsime ir pasveikinsime.“ Lietuvoje daug miestų, o parodas rengia tik keturi.

 

Kalbant apie balandžių teisėjavimą. Supraskite ir teisėjus, kiek tenka jiems darbo atlikti per trumpą laiką. Jeigu matėte, kai yra daugiau negu 6 balandžiai dažniausiai yra vienas tituluotas čempionu, bet ar pagalvojote, kad galbūt ne visada čempionai verti to vardo, o iš tų 6 išrenkamas geriausias, nes kitaip greičiausiai kiltų dar didesnis nepasitenkinimas, jeigu būtų viskas vertinama pagal griežtus objektyvius kriterijus.

 

Įdomi citata iš vieno rimto balandininko lūpų, tikiuosi, niekas neįsižeisite, nes nemažai joje yra tiesos grūdo. “Lietuva tarp balandininkų kaip ir anksčiau mužikų kraštas. O mužikams šakė į rankas ir pirmyn prie mėšlo. O balandžiai kaip skraido ir kokie skraido nesvarbu.“ Taigi ką kalbėti apie intelektualius produktus – knygas ar parodų organizavimą, lankytojus, kultūrą... Pamąstykime kas vyksta turguose: daug ne balandininkų, o „sanitarų“, kurie paukščius kankina, o ne augina, pusę tokių surinktų ir nubaustų už gyvūnų laikymo pažeidimo taisykles... Na ne viskas taip blogai yra tarp balandininkų ir šviesių žmonių, bet jų labai maža.

 

PRAŠYMAS: kurie įsigijo knygą K. Girdžiūnas „Apie balandžius, balandininkus, balandininkystę“. Parašykite savo atsiliepimų apie šią knygą svečių knygoje ar į elektroninį paštą. Čia daugiau kalbu apie I-V skyrių ruoštą medžiagą, nes jai sutvarkyti, parengti skyriau daugiausiai laiko, kiti skyriai VI-VII šlubuoja, kadangi klaidų, stilistikos taisymui nebebuvo laiko. Kiekvienas atsiliepimas apie knygą svarbus kaip oras, nes K. Girdžiūnas mano, jog tai kaip pirmos lietuviškos literatūros apie balandžius gerokai prisvilęs blynas ir tiki, jog ateityje kiti pasimokys iš jo klaidų ir parašys žymiai geriau. Teigia, kad knyga yra nevykusiai sudėliota iš straipsnių ir dėl visko jis pats kaltas, dabar gailisi, kad tokia išleista, nes balandininkams ji neįdomi. Aš manau kitaip, todėl padėkite man paneigti šitą mitą rašydami savo atsiliepimus, palinkėjimus, kuriuos surinktus perduosiu autoriui. Dėkoju.

 

Net geriausia iniciatyva dažniausiai balandininkystės pasaulyje galiausiai užgęsta.

Ir šis mano straipsnis ir foto greičiausiai paskutiniai. Sėkmės visiems!

 

Balandininkas/ balandžiautojas Linas 

 NUOTRAUKOS IŠ PARODOS:

 

Žmonės balandžių parodoje 2009

Kauno paroda 2009 (Balti balandziai) 

Kauno paroda (Balti balandziai N-14) 

Kauno paroda 2009 (balandziai) 

 

Kauno paroda 2009 (Volgos) 

Kaip ši Volgos veislė atsirado, rekomenduoju perskaityti knygoje  "Mintys apie balandžius, balandininkus, balandininkystę". Istorija verta dėmesio.

 

 

 
< Ankstesnis   Kitas >

ASOCIACIJA

sportiniai balandziai

SKELBIMAI

Kriukovo balti
PARDUODAMI BALANDŽIAI (09.12.2018)
kryziuociu patinukas
PERKAMI BALANDŽIAI (08.12.2018)
felegyhazeriai
PARDUODAMI BALANDŽIAI (26.10.2018)
Kauno baltajuosčiai (katūnai)
PARDUODAMI BALANDŽIAI (23.10.2018)
Sportiniai balandžiai
PARDUODAMI BALANDŽIAI (23.10.2018)


 
= Ad with Photo

Reklama

 Prekes balandziams
sportiniai balandziai
musu balandziai
aleksandro stulginskio universitetas
 
Automobiliu detales, aksesuarai
nekilnojamas turtas svajoniu bustas kaune
 
 
sava giria logo

Apklausa

Kiek kartų per dieną einate pas balandžius?
 

TranslateLankytojai online

Dabar naršo 32 svečiai(-ių)