Pradžia arrow STRAIPSNIAI arrow Apie balandžius rašo spauda arrow Seserų šeimas sukiršino dergiantys balandžiai
Seserų šeimas sukiršino dergiantys balandžiai PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Balandininkas   

Stengsimės visus straipsnius surastus spaudoje kaupti vienoje vietoje, nes ne visada pavyksta perskaityti tą leidinį, kuriame straipsnis pasirodo. Čia surastas rugsėjo 9 d. straipsnis "15 min"

Pykčio, kaltinimų ir nesantaikos kupina dviejų tame pačiame name gyvenančių šeimų istorija, perėjusi daugybės tarnybų bei institucijų koridorius, galiausiai turėtų atsidurti teisme.

„15min“ pasiekė Aukštuosiuose Šančiuose gyvenančių kauniečių pagalbos šauksmas. Verkių gatvėje įsikūrusi Violeta Žebrauskienė bei jos vyras Jurijus Timošenko tvirtino, jog jau daugiau nei 20 metų kenčia nuo tame pačiame sklype gyvenančios V.Žebrauskienės sesers bei jos sugyventinio laikomų balandžių.

„Gyvenu tame pačiame name su seserimi. Kai mirė jos vyras, pas ją atsikraustė sugyventinis, kuris pradėjo auginti balandžius. Nuo tada su jais ir nesutariame – jie tiesiog neleidžia mums gyventi, – teigė V.Žebrauskienė. – Kenčiame nuo balandžių, kurie savo išmatomis dergia mūsų stogą ir kiemą. Kiekviena mano diena prasideda su šepečiu rankose šveičiant stogą“.

Prie sklype stovinčio senojo namo, kurį dvi šeimos yra pasidaliję pusiau, neseniai pastatytą priestatą šiuo metu įsirenginėjantys kauniečiai skundais yra užvertę daugybę tarnybų bei institucijų.

„Pernai už 45 tūkst. Lt įsirengėme naują stogą, tačiau jį naikina balandžiai. Mat jų išmatose yra medžiagų, graužiančių dažus, – skundėsi J.Timošenko. – Be to, turime kęsti nemalonius kvapus ir dar rizikuoti pasigauti kokią ligą“.

Prie sklype stovinčio senojo namo, kurį dvi šeimos yra pasidaliję pusiau, neseniai pastatytą priestatą šiuo metu įsirenginėjantys kauniečiai skundais yra užvertę daugybę tarnybų bei institucijų. „Tačiau visi kreipimaisi nuėjo perniek. Mes norime, kad jiems būtų uždrausta laikyti balandžius, nuo kurių kenčiame mes bei mūsų turtas. Nejau Lietuvos įstatymai gina viską teršiančius paukščius, o ne nuo jų kenčiančius žmones, - retoriškai klausė J.Timošenko. – Jeigu mums niekas taip ir nepadės, kreipsimės į teismą“.

Savo kieme dviejų aukštų karvelidę pasistatęs ir joje paukščius laikantis Raimundas Tamulevičius tikino nieko blogo nedarąs. Lyg to būtų maža, vyras kaimynystėje gyvenančią savo sugyventinės sesers šeimą apkaltino jo balandžių nuodijimu. „Kas dvejus metus pas mane ateina komisijos, kurios viską tikrina. Jeigu būtų kokių pažeidimų, jau seniai viskas būtų uždaryta ir laikyti paukščius man būtų uždrausta, – lakoniškai dėstė kaunietis. – Be to, jie nuodija mano balandžius – ant stogo briaunos priberia užnuodytų žirnių, todėl tie paukščiai ten ir skrenda. Jau yra nugaišę keliasdešimt mano balandžių. Aš pats saugau, kad jie neskristų ant to stogo“.

Paklaustas, ar nebijo, jog kaimynai paduos jį į teismą, R.Tamulevičius, tik nusijuokė: „Tegul paduoda. Dar pažiūrėtume, kaip čia viskas baigtųsi“.

E.Pečiulionis patvirtino, jog seniūniją buvo pasiekę skundai ir iš kitos tame pačiame sklype gyvenančios šeimos.

Daugybę patikrinimų šioje privačioje valdoje atlikęs Šančių seniūnijos vyriausiasis specialistas Egidijus Pečiulionis teigė jokių rimtų pažeidimų nesuradęs. „Vadovaudamasis Kauno miesto gyvūnų laikymo taisyklėmis, jokių pažeidimų nė karto neradau. Atstumai nuo balandinės iki namo išlaikyti. Šis statinys yra pakankamai toli nuo kaimynų tvoros bei gatvės. Jų laikomi šunys yra paskiepyti ir registruoti“, – aiškino aplinkos apsaugą kuruojantis seniūnijos darbuotojas, paskutinį patikrinimą šioje vietoje atlikęs gegužę.

E.Pečiulionis patvirtino, jog seniūniją buvo pasiekę skundai ir iš kitos tame pačiame sklype gyvenančios šeimos. Tačiau kaltinimai gyvūnų nuodijimu nėra seniūnijos specialistų kompetencija, tad šie raštai buvo perduoti policijai. „Kadangi ši istorija – buitinis konfliktas – viskas labai sunkiai įrodoma. Logiškiausias ir teisingiausias šios istorijos posūkis būtų teismo procesas, ką mes vienai ir kitai pusei esame ne kartą siūlę, – tikino specialistas. – Nežinau, koks būtų teismo verdiktas, tačiau jo nutartis turėtų būti vykdoma“.

Kartu su Šančių seniūnijos specialistu konflikto vietą tikrinusi Kauno miesto valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vyriausioji veterinarijos gydytoja-inspektorė Marija Bižokienė taip pat patvirtino, jog jokių pažeidimų balandžius auginantis vyras nėra padaręs. „Tuo metu, kai mes ten buvome, jokių higienos pažeidimų neužfiksavome, viskas buvo sutvarkyta ir išvalyta“, – patikino specialistė.

„Tai yra giminių konfliktas. Iš esmės, ten vyksta kova už būvį“, – šią painią istoriją apibendrino Šančių seniūnas Arvydas Rymeikis, kuriam taip pat yra tekę lankytis ne vienam įvairių institucijų tarnautojui galvos skausmą keliančio konflikto herojų kiemuose.
 
< Ankstesnis   Kitas >